HIP HOP - ARCHIWUM / WYBIERZ: / ROK 2014

Szczecin Street Art Festival 2014

Szczecin Street Art Festival 2014

Dodano: 2014-03-29 | 15:53:41


Szczecin Street Art Festival 2014 - to międzynarodowe wydarzenie kultury hip hop-u, które odbędzie się w pierwszych dniach maja w Szczecinie.


Patronat medialny:
TWIST SERVICE Portal Taneczny

Szczecin Street Art Festival to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, obejmujące trzy dni intensywnych zmagań tanecznych, imprez i warsztatów, które umożliwią mieszkańcom Szczecina, i nie tylko, zapoznanie się z różnymi formami sztuki - alternatywnymi wobec tradycyjnej twórczości.

Przedsięwzięcie to jest znaczącym wydarzeniem artystycznym Szczecina, łączącym różnorodne akcje związane ze sztuką ulicy. W bieżącym roku odbywa się w formie festiwalowej, która jest kontynuacją rozgrywanych w poprzednich trzech latach zawodów SDK POLAND.

W harmonogramie festiwalu - w dniach od 1 do 3 maja - znajdują się m.in.:


Międzynarodowy Festiwal Tańca StreetDanceKemp 2014

Szczecin Art Festival 2014 - SDK Poland


2 maja 2014 w Szczecinie odbędzie się trzecia Polska edycja międzynarodowego festiwalu tańca StreetDance - SDK POLAND 2014 - Szczecin. Jest to artystyczny projekt o międzynarodowej renomie. Jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tanecznych StreetDance na świecie z jurorami i tancerzami z całego Globu. Finał wydarzenia w Czechach, każdego roku, poprzedzają eliminacje realizowane w największych miastach Europy, m.in. w Paryżu, Londynie, Moskwie, Sztokholmie. Od 3 lat w tym zacnym gronie znajduje się również Szczecin.

W tym roku tancerze odwiedzą TRAFO - Szczecińską Trafostację Sztuki, która jest pierwszym w północno-zachodnim regionie Polski centrum sztuki współczesnej.

Zmagania odbędą w kategoriach: hip-hop, krump, popping, locking, house oraz walki drużyn. Zwycięzcy uzyskają kwalifikacje do udziału w finałach SDK w Czechach.
Zawody sędziować będą światowej klasy specjaliści w danych stylach, którzy przybędą do Szczecina z różnych zakątków świata m.in. z Kanady, Francji i Niemiec.


Profesjonalne warsztaty taneczne

Szczecin Art Festival 2014 - warsztaty z sędziami SDK Poland

Profesjonalne warsztaty taneczne z sędziami zawodów SDK Poland 2014, odbędą się w przeddzień turnieju - 1 maja 2014 w High Definition Dance Studio, przy ul. Kolumba 4 w Szczecinie.


Koncert w Patio

Szczecin Art Festival 2014 - koncert w Patio

W ramach Szczecin Street Art Festival 2014 - 3 maja, w Klubie Patio, odbędzie się koncert, będący mocnym punktem  festiwalu. Dla miłośników StreetDance, i nie tylko, zagra DJ Seb Skalski, który najpierw zrobi porządny warm-up, aby potem wraz z Johnem Jamesem stworzyć gorący Live Act. Wokal Johna i umiejętności djskie Seba Skalskiego, to kawał dobrej muzyki oraz niezapomnianego show. Obaj mają bardzo bogatą biografię. Ich muzyka to coś więcej, niż klasyczny występ dja - zresztą przekonajcie się sami. Zapraszamy!


Impreza klubowa City Hall / Tanz Bar

Szczecin Art Festival 2014 - impreza klubowa City Hall

Jedną z rzeczy, bez której nie może odbyć się żadna dobra impreza klubowa, jest z pewnością muzyka. Podczas Szczecin Street Art Festivalu 2014 grać ją będą cenieni artyści muzyki alternatywnej. Organizatorzy zadbali o wybór odpowiedniej obsady dj'skiej.

Na dolnym parkiecie w City Hall - oazie dla koneserów i dobrych brzmień - 2 maja zagra dwóch reprezentantów Berlina: dj Boogie Dan oraz dj Fresh, lubujących się w Rapie, R?n?B i Funku, którzy rozgrzeją uczestników swoimi setami i pokażą jak to się robi na zachodnich parkietach. Wspomnianym dj'om towarzyszyć będzie rezydent City Hall - dj Prime.

W Tanz Barze natomiast nie zabraknie dobrego House'u. Gość z Poznania - Selvy - na pewno nie pozwoli wam stać w miejscu. Zagra na zmianę z naszym lokalnym człowiekiem Dominikiem Szczepaniakiem, którego nie musimy Wam przedstawiać.

Ta piątka, w jedną noc, pod jednym dachem, stworzy prawdziwe show. :)


Wernisaż

Szczecin Art Festival 2014 - wernisaz1 maja o godzinie 20:00 - na czas wszystkich dni wydarzenia Szczecin Street Art Festival 2014 - zagości w Cafe Popularna wystawa fotograficzna autorstwa Moniki Łaskarzewskiej oraz odbędzie się pokaz krótkometrażowego filmu dokumentalnego pt. "Ruch", autorstwa Jarka Marciniaka.

Film wystartuje około godziny 21:00.

  • Monika Łaskarzewska, zajmuje się głównie fotografią reportażową i portretową. Ukończyła Liceum Plastyczne w Szczecinie. Jest dyplomowanym animatorem kultury ze specjalizacją - fotografia, po szkole Artystycznej Top Art. Aktualnie pobiera nauki w Regionalnym Ośrodku Edukacji w Poznaniu na kierunku fotografia. Poza fotografią zajmuje się tańcem. Jest tancerką, instruktorką, wychowawcą. Pozostaje mocno związana z kulturą StreetDance, którą przedstawia na swoich fotografiach.

  • Jarek Marciniak, były tancerz, fotograf amator, w ramach swojej pracy dyplomowej na Akademii Sztuki w Szczecinie, przygotował piętnastominutowy dokument. Przedstawia w nim sylwetkę jednego z polskich tancerzy StreetDance, znacznie odbiegając od utartego kanonu filmów o tańcu, gdyż opowiada o życiu prawdziwych ludzi.

Pyszny deser, kawa i sztuka to dobre połączenie na majowy wieczór.


Bieżące informacje o Szczecin Street Art Festival 2014 znajdziecie państwo na naszym TwistService.pl oraz na Facebooku.


Zapraszamy serdecznie.
Szczecin Street Art Festival 2014

W ubiegłych latach w Szczecinie:

Dziś jest
24 lipca 2024

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI