FORMACJE TANECZNE

MIstrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych - Radom 2018

Wyniki Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych 2018

Dodano: 2018-10-05 | 09:00:36

Z nadejściem października poznaliśmy wyniki zmagań o mistrzowskie tytuły obu federacji - FTS i PTT. W Radomiu zacięta rywalizacja toczyła się także o możliwość reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej, podczas Mistrzostw Świata i Europy WDSF.

CMG Radom, MP FTS Radom 2018

Mistrzostwa Polski FTS Formacji Tanecznych - Radom 2018

Mistrzostwa Polski FTS 2018 rozpoczęły się od eliminacji już o godzinie 16:00, jednak na finałową prezentację i medale formacjom przyszło jeszcze trochę poczekać. Z powodu awarii punktualne rozpoczęcie najważniejszej części Mistrzostw okazało się niemożliwe. W trakcie oczekiwania na przybycie pogotowia elektrycznego, zabawa przeniosła się przed halę sportową. Uczestników nie opuszczała energia i przede wszystkim - dobry humor. Tego drugiego mogło za to zabraknąć organizatorom, kiedy przerwa techniczna zaczęła się wydłużać do prawie dwóch godzin. Po przywróceniu prądu wszystko przebiegało sprawnie i szybko, co nie zmienia faktu, że ostatni blok wiekowy rozpoczął się już po godzinie 22.

• Zbigniew Stanisław Zasada

Jednogłośną decyzją sędziów CMG Radom zdobyło tytuł Mistrzów Polski FTS w kategorii powyżej 15-go roku życia, tym samym uzyskując przywilej reprezentowania kraju na Mistrzostwach Świata i Europy. Tytuł wicemistrzowski przypadł formacji Elita z Oświęcimia, która ma możliwość zaprezentowania się pod biało-czerwoną flagą na Mistrzostwach Świata. Druga oświęcimska drużyna - Ventus zajęła miejsce trzecie i zgarnęła nominację na Mistrzostwa Europy, natomiast poza podium uplasował się wodzisławski Spin.

W kategorii wiekowej od 12 do 15-go roku życia triumfowała formacja Bingo z Oświęcimia, przed reprezentantami gospodarzy CMG Junior.

W najmłodszej kategorii bezkonkurencyjna okazała się Costa Latina Junior z Warszawy, tuż przed formacją Błysk Oświęcim. Podium uzupełnił najmłodszy zespół z Radomia - CMG Kids, a czwarte miejsce zostało dla Aqua Dance Żywiec.

W tańcach standardowych złoto obronił Kadryl Białystok, wicemistrzami Polski FTS zostali tancerze z Kraśnika. W niższej kategorii wiekowej ich młodsi koledzy - Fantan Junior Kraśnik - mogli cieszyć się z najcenniejszych krążków. Formacje Kadryl Białystok oraz Fantan Kraśnik zdobyły prawo do udziału w Mistrzostwach Świata i Europy.

MP PTT Opole Lubelskie 2018

Costa Latina Junior z Warszawy w kategorii do 12 roku życia potwierdziła swoje dobre przygotowanie do sezonu, dokładając do tytułu Mistrza Polski FTS złote medale Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Srebro przypadło reprezentacji z Krosna - dawno niewidzianej Gracji, a rezultat z Radomia powtórzyła formacja CMG Kids, plasując się na najniższym stopniu podium. Czwarte miejsce wytańczył zespół GCK Piruet Grajewo.

W kategorii do lat 15 również zaprezentowały się dobrze znane w ubiegłych latach formacje taneczne. Tytuły Mistrzów Polski PTT przypadł tancerzom Brawka Błonie, srebrne krążki trafiły na szyje reprezentantów AZ Przemyśl.

Do zdobytego przed dwoma tygodniami tytułu Wicemistrza Polski FTS do 15 roku życia, CMG Junior Radom dołożyło najwyższe miejsce na podium PTT. Wicemistrzem Polski PTT został Spin z Wodzisławia Śląskiego.

Złotymi Debiutantami zostali tancerze Brawka MINI, tuż za nimi uplasowały się dziewczyny z SOK Ladies Sokółka. Złote medale Formacji SOLO przypadły GCK Girls Grajewo, w kategorii do lat 12, a poniżej 15 roku życia Elita Kids z Oświęcimia.

W tańcach standardowych do lat 12 Mistrzem Polski została formacja Kadrylucky Białystok. W wyższej kategorii wiekowej, reprezentacja gospodarzy z EM Studio zdobyła najcenniejsze krążki, pozostawiając drugie miejsce dla zespołu Monsun z Bielska-Białej.