TANIEC TOWARZYSKI

Paweł Kaźnica

Paweł Kaźnica

Dodano: 2022-01-31 | 22:37:46


W dniu 28 stycznia 2022 r, w wieku 33 lat, zmarł Paweł Kaźnica, instruktor tańca sportowego, wieloletni trener i choreograf formacji latynoamerykańskiej "Elita", następnie "Elita New Team", z Oświęcimia.


Przez wiele długich lat, miałam przyjemność uczestniczyć w krajowych i międzynarodowych turniejach formacji tanecznych, gdzie zawsze spotykałam się właśnie z Elitą i ich trenerem Pawłem Kaźnicą - wspomina p. Katarzyna, zagorzała fanka tańca formacyjnego. Paweł był bardzo ciepłym człowiekiem, z ogromną pasją do tańca i charyzmą. Niezapomniane zostaną jego wybuchy emocji podczas występów Elity. On kochał to co robił! Trudno uwierzyć w to, że Pawła już nie ma.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 2 lutego 2022 r., o godz. 13 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Oświęcimiu.


foto - zasoby prywatne

Paweł Kaźnica był wieloletnim trenerem i choreografem, powstałej w listopadzie 2010 roku w Szkole Tańca GRAWITACJA - formacji latynoamerykańskiej "Elita?, od 2015 r. jako ?Elita New Team?. Trenerami formacji byli także Dorota Francuz i Karolina Wojewodzic. Od 2012 roku grupa była objęta patronatem Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Paweł był także trenerem formacji Contra i ELITA OCK Oświęcim ? Lejdis.

Paweł Kaźnica z prowadzoną przez niego Formacją ELITA Oświęcim odnosił liczne sukcesy na krajowych i zagranicznych parkietach tanecznych, między innymi w Wiedniu (III miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tańca O Puchar Dunaju 2011), czy w Zalaegerszeg na Węgrzech, w marcu 2012 r., (I miejsce w V Międzynarodowym Turnieju Formacji Latynoamerykańskich "Zala Open 2012") i w Radomiu (I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego "Radom Open 2012").

Jako Wicemistrzowie Polski PTT i FTS Formacja ELITA reprezentowała Polskę w Mistrzostwach Świata Formacji Tanecznych WDSF w Bremie w Niemczech (8 grudnia 2012 r. i 14 grudnia 2013 r.).

W 2015 roku Formacja "Elita" powróciła na parkiet jako nowy zespół "Elita New Team" zajmując I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tańca "Dance Cup" w Wiedniu. Zaś rok 2016 był dla Elity New Team i Pawła Kaźnica pasmem sukcesów. Formacja zwyciężała w turniejach w Wiedniu, Chrzanowie, Oświęcimiu. Zajęła drugie miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tańca "Radom Open 2016". Wytańczyła tytuł WiceMistrzów Polski Formacji Tanecznych PTT w Białymstoku i III miejsce na Międzynarodowym Turnieju Tańca "Zala Open 2016" na Węgrzech.

Formacja "Elita New Team" wystąpiła także na Blackpool Dance Festivalu (2017 r.) i w Chinach, w Shenzhen - reprezentując Polskę w Mistrzostwach Świata WDSF (grudzień 2018 r.)