TANIEC TOWARZYSKI

Tomasz Augustynowicz i Katarzyna Batyra

Weekend pełen mistrzostw

Dodano: 2019-10-18 | 04:40:26


Drugi weekend października 2019 r. minął pod znakiem WDSF mistrzostw świata i Europy, które odbyły się w hiszpańskim Bilbao i stolicy Mołdawii - Kiszyniowie.


Tomasz Augustynowicz i Katarzyna Batyra

Położone na północy Hiszpanii, nad Zatoką Biskajską - Bilbao, gościło pary młodzieżowe poniżej 21 lat i Seniorów III, które zatańczyły WDSF Mistrzostwa Świata w stylu standardowym.

Otwarta formuła Mistrzostw sprawiła, że w Bilbao Polskę reprezentowało aż 5. par młodzieżowych, z których najlepszym wynikiem mogą pochwalić się Tomasz Augustynowicz i Katarzyna Batyra, którzy awansowali do ćwierćfinału zajmując 16. miejsce. Pozostałe polskie pary zatańczyły dwie rundy Mistrzostw i zajęły miejsca:
  • 29.-30. - Mateusz Tajak i Julia Suryś
  • 32.-34. - Konrad Kucharczyk i Marta Ejsmont
  • 36.-37. - Wiktor Purczyński i Gabriela Werblińska
  • 42. - Maciej Kloskowski i Nikola Ziętowska.

Na 27. miejscu sklasyfikowana została szwajcarsko-polska para Davide Corrodi i Maja Kucharczyk, reprezentujący Szwajcarię, a w gronie sędziów Polskę reprezentowała Justyna Hawkins.

Mistrzowskie tytuły wytańczyli:
  1. Marco Bodini i Kristina Charitonovaite - Włochy
  2. Stan Tiberiu Florin i Grigore Daria - Rumunia
  3. Dmitry Chelpanov i Maria Izotova - Rosja

Polacy na WDSF Mistrzostwach Świata w Bilbao

Emil Gajda i Dorota Gajda

W WDSF Mistrzostwach Świata Seniorów III Standard Polskę samotnie reprezentowali Emil Gajda i Dorota Gajda, którzy w rywalizacji ze 160. parami z całego świata zakwalifikowali się do 1/8 finału, zajmując 35.-36. miejsce. Te mistrzostwa także oceniała Justyna Hawkins.

Mistrzami w tej konkurencji zostały pary:
  1. Moreno Carnelli i Michela Saggiorato - Włochy
  2. Thomas Schmidt i Susanne Schmidt - Niemcy
  3. Aldo Mazzi i Roberta Pisacane - Włochy


W tym samym czasie Kiszyniowie odbyły się WDSF Mistrzostwa Europy Młodzieży Standard, w których Polskę reprezentowały dwie pary: Robert Kwaśniak i Justyna Labuz oraz Kacper Greczyński i Natalia Dąbrowska, które zostały sklasyfikowane na miejscach - odpowiednio: 18.-tym i 30-tym. W składzie sędziowskim Polskę reprezentował Marcin Ściegliński.

Kiszyniów gościł także pary zawodowe, które zatańczyły WDSF PD Mistrzostwa Europy Standard. Wśród 22. par startujących w tych Mistrzostwach dwie pary reprezentujące Polskę awansowały do finału. Były to Eros Sciamanna i Anna Jaglińska (4. miejsce) i Kamil Kędra i Aleksandra Froń (6. miejsce). Tę konkurencję także sędziował Marcin Ściegliński, a tytuł Mistrzów Europy powędrował do Dmitry Zharkova i Olgi Kulikova (Rosja), którzy od tego roku kontynuują swoją karierę w gronie par zawodowch.
Wyniki:

Dziś jest
11 sierpnia 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI