TANIEC TOWARZYSKI

Asian Tour 2019

Dodano: 2019-03-02 | 10:10:19


W tegorocznym cyklu azjatyckich turniejów Asian Open Dance Tour 2019 uczestniczyły dwie pary z Polski - Paweł Kostrzewa i Martyna Lewandwska oraz Marcin Zaprawa i Aleksandra Jurga.


Paweł Kostrzewa i Martyna Lewandowska
foto: Kazuhiro Yamauchi


Asian Open Dance Tour 2019, to cztery turnieje, w czterech krajach, trzech stolicach: Tokio, Taipei, Seulu i w chińskiej metropolii - Szanghaju. Azjatycka, taneczna, podróż rozpoczęła się w Tokio (24 lutego), a kolejnymi przystankami były Tajpei (28 lutego) i Seul (2 marca). Zakończy się w przyszłym tygodniu, 9 marca, w Szanghaju.

W tańcach standardowych, w konkurencji Amatorów, tańczyli Paweł Kostrzewa i Martyna Lewandowska, którzy od początku 2019 roku - na parkietach świata - reprezentują Polskę. Dotychczas przez kilka lat reprezentowali Włochy.


Paweł i Martyna pod polską flagę wrócili przebojem wygrywając The Universal 2019, w styczniu br. W Asian Tour 2019 zatańczyli pierwszy turniej cyklu, w Tokio, w którym zajęli trzecie miejsce, rywalizując z blisko setką par tanecznych.

Finaliści Amatorów Standard:
  1. Alex Gunnarsson i Ekaterina Bondareva - Islandia
  2. Si Cheng Li i Liis End - Chiny
  3. Paweł Kostrzewa i Martyna Lewandowska - Polska
  4. Vasily Kirin i Ekaterina Prozorova - Austria
  5. Alex Plant i Leanne Han - Anglia
  6. Davide Morelli i Caroline Kjeldgaard - Dania

Ciekawostką turnieju Amatorów Standard z Tokio jest para z 4. miejsca - Vasily Kirin i Ekaterina Prozorova, która przeszła do WDC z WDSF.

Turniej w Tokio odbywał się, jak co roku, w Nippon Budokan. Głównym konkurencjami poza Amatorami były także turnieje par zawodowych cyklu WDC World Super Series. W finałowej gali przed licznie zgromadzoną publicznością prezentowały się pary, które zakwalifikowały się do ćwierćfinałów.

2019 Asian Open Dance Championships Tokio - Amatorzy Standard

Nippon Budokan Tokio


foto: materiały redakcyjne

O ile dla Pawła Kostrzewy i Martyny Lewandowskiej parkiety taneczne Azji to prawie "codzienność", to dla Marcina Zaprawa i Aleksandry Jurga - było to pierwsze taneczne spotkanie z Azją.

W marcu br. mija drugi rok - zdradzają Marcin i Aleksandra, gdy wróciliśmy do wspólnego tańca. Po pierwszym sezonie postanowiliśmy, że chcemy walczyć w jak największej liczbie turniejów z cyklu World Series, aby zdobywać doświadczenie, obycie oraz zaznaczyć swoje miejsce w świecie tańca.

Rok przed wyjazdem - kontynuują Marcin i Aleksandra, zaczęliśmy się przygotowywać, odkładać pieniądze, szukać wiedzy na temat co i jak musimy zrobić, aby na Asian Tour 2019 się pojawić. Udało się! Mimo braku jakiegokolwiek wsparcia finansowego i logistycznego, zatańczyliśmy w trzech turniejach Asian Tour 2019.

Marcin Zaprawa i Aleksandra Jurga pierwszy turniej cyklu WDC World Super Series Latin w Tokio, zakończyli w 1/8 finału (top. 48.), na 30-tym miejscu, rywalizując z blisko 150-cioma parami zawodowymi. W Taipei, na Tajwanie, także wytańczyli miejsce w 1/8 finału, ale kilka oczek wyżej, niż w Tokio, bo - 26. W stolicy Korei Płd, Seulu, awansowali rundę wyżej, do ćwierćfinału, zajmując, satysfakcjonujące ich - 21. miejsce.

Wyniki:

Rok temu Polacy także tańczyli W Kraju Kwitnącej Wiśni, wspomnijmy także Asian Open Tour z 2011 roku.

Dziś jest
25 września 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI