Marek Kosaty & Paulina Glazik

Brno Open 2011 - niedziela

Dodano: 2011-03-27 | 20:36:51

Dziś, trzeciego dnia Brno Open 2011 główną konkurencją jest IDSF International Open Standard, w której tańczy liczna grupa polskich par.

W niedzielę, na bieżąco relacjonowaliśmy z Brna przebieg turnieju IDSF International Open Standard, który rozpoczął się od 1/32 (startowało 115 par). Po sześciu rundach, około 22:30, znane były wyniki turnieju. W finale zatańczyły dwie polskie pary, wygrali zaś reprezentanci Niemiec:

1. Benedetto Ferruggia & Claudia Köhler - Niemcy
  2. Marek Kosaty & Paulina Glazik - Polska
  3. Nikolai Darin & Natalya Seredina - Rosja
  4. Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute - Litwa
  5. Björn Bitsch & Ashli Williamson - Dania
  6. Andrzej Sadecki & Karina Nawrot - Polska.

W półfinale na 9. miejscu kolejna polska para:

• 7. - Francesco Galuppo & Debora Pacini - Włochy
  • 8. -Martin Dvorak & Zuzana Silhanova - Czechy
  • 9. - Łukasz Tomczak & Aleksandra Jurczak - Polska.

W ćwierćfinale nie było polskich reprezentantów, ale za to tańczyła Polka - Bianka Żubrowska z Vladimirem Slon w barwach Austrii, którzy zajęli 15 miejsce.

W 1/8 finału zakończyli:

• 35.-36. - Dariusz Myćka & Anna Skwira
  • 38. - Marek Szulgo & Renata Schodnik
  • 42.-43. - Piotrek Paszewski & Weronika Mierzwa
  • 42.-43. - Paweł Świtalski & Joanna Grudzień.

• 75.-76. - Konrad Paprocki & Justina Malisz
  • 77. - Antoni Murawski & Katarzyna Wdowicz.
Parom serdecznie gratulujemy!

Turnieje niedzielne, podobnie jak w dniach poprzednich, sędziowała w barwach Polski - Pani Galina Smirnow.

Poniżej w telegraficznym skrócie

uzupełniamy wyniki polskich par w pozostałych konkursach Brno Open 2011.

Junior I Latin

W tym turnieju odnotowujemy zwycięstwo tancerzy z klubu PM Lubin i drugie miejsce - z UKS SMS Łódź:
  1. Dawid Podgajny & Katarzyna Rudzka
  2. Kamil Plewiński & Alicja Ciesielska

Kamil Plewiński & Alicja Ciesielska i Patryk Słowiński i Roksana Górczak

Kamil Plewiński & Alicja Ciesielska
Partryk Słowiński & Roksana Górczak

Junior II Latin

W konkursie Juniorów Starszych tańczyła jedna polska para z UKS SMS Łódź - Patryk Słowiński & Roksana Górczak, którzy zajęli 3. miejsce.

Youth Latin

Spośród kilku polskich par młodzieżowych, w stylu latynoamerykańskim, najlepiej zatańczyli Maciej Rasiński & Nikolina Melin, którzy zajęli 8. miejsce w półfinale.

Oprócz Macieja i Nikoliny tańczyli również:
  • 18. - Jakub Łopatka & Anna Milak
  • 19.-20. - Paweł Labryga & Sonia Szarkowicz
  • 26. - Jonatan Chmielewski & Sandra Felkenberg
  • 28.-30. - Rostislav Koleśnik & Dajana Gaweł

I na zakończenie - Senior I Open Latin, w którym to turnieju zatańczyli Państwo Robert i Jolanta Zbrzeźni (10. miejsce) oraz łączona konkurencja Junior I + Junior II w 10 tańcach, w której odbył się tylko finał, a w tym finale na 2. miejscu polska para - Kamil Bochenek i Weronika Wiesiołek.

Wszystkim parom serdecznie gratulujemy i życzymy znakomitych wyników na kolejnych turniejach.

Redakcja bardzo serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom - i tym wymienionym z imienia i nazwiska, i tym którzy zechcieli pozostać anonimowi - za przekazywanie informacji i fotografii, tak aby nasza relacja była pełniejsza.