KLUB KIBICA / 2010 / GRUDZIEŃ

Maciej Rasiński & Nikolina Melin

Ryga - Mistrzostwa Świata Junior II i nie tylko

Dodano: 2010-12-18 | 16:19:50


Dziś, 18.XII.2010, około 13:30 w Rydze rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Junior II Latin, w których wystartowało 70 par, w tym dwie pary polskie.


Jak wcześniej informowaliśmy, Polskę w Mistrzostwach Świata reprezentują:
  • Piotr Firląg & Ewelina Dąbrowska
  • Maciej Rasiński & Nikolina Melin.
O 15:00 czasu polskiego, Pan Marek Chojnacki, informuje bezpośrednio z Rygi, że obie nasze pary awansowały do drugiej rundy mistrzostw, z pominięciem re-dance.

A przed chwilą (godz. ok. 16:35) pary uczestniczące w Mistrzostwach, w tym nasi reprezentanci, tańczyły Cha-cha-cha w top 48.
Trzymajmy kciuki i dopingujmy.

godz. 17:14 - Pan Marek Chojnacki pisze z Rygi:

Nasze obie pary w ćwierćfinale Mistrzostw Świata!!!

godz. 20:02

Piotr Firląg & Ewelina Dąbrowska - 14.-15. miejsce w ćwierćfinale,
Maciej Rasiński & Nikolina Melin - kontynuują taniec - o mistrzostwo - w półfinale!!!, do którego awansowało 13 par.

godz. 21:04

Niestety, nasi "nie dali rady do finału" - Maciej z Nikoliną zakończyli mistrzostwa na 7.-8. półfinałowym miejscu.
Obu naszym parom serdecznie gratulujemy!

godz. 22:10 - Mistrzostwa rozstrzygnięte:

  1. Vladimir Tkachuk & Polina Mamikina - Rosja - Mistrzowie Świata
  2. Sergey Rozhkov & Marina Zakharova - Rosja - WiceMistrzowie Świata
  3. Mihail Paraschiv & Diandra Aniela Illes - Rumunia - II WiceMistrzowie Świata
  4. Artem Liaskovsky - Liana Odikadze - Izrael
  5. Karlis Aniscenko & Paula Kukute - Łotwa
  6. Sandro Mazzuferi - Valentina Fiorini - Włochy
Za przesłanie ostatecznych wyników Mistrzostw Świata Junior II Latin serdecznie dziękujemy Pani Beacie Koprowskiej.

Oficjalne wyniki Mistrzostw Świata


Baltic Grand Prix - Riga 2010

Przed południem, Pan Włodzimierz Smirnow pisał w swojej korespondencji z Rygi o konkursie IDSF Youth, w którym wśród 70 startujących par znajdowały się cztery pary, najbardziej interesujące polskich kibiców:
  • Adrian Kopczyński & Natalia Głębocka (Polska)
  • Mateusz Sobczyński & Kamila Szmitdt (Polska)
  • Jakub Lipowski & Emma Lena Koger (Estonia)
  • Dmitry Bunin & Magdalena Baranowska (Rosja)

Ok. 12:30 znane były wyniki:

  • Jakub Lipowski & Emma Lena Koger - wygrali tę konkurencję,
  • Mateusz Sobczyński & Kamila Szmidt - zajęli 4. miejsce,
  • Adrian Kopczyński & Natalia Głębocka - zajęli 6. miejsce,
  • Dmitry Bunin & Magdalena Baranowska - zostali w top 48.
Naszym parom i naszym tancerzom serdecznie gratulujemy!


Baltic Grand Prix (20:20) - IDSF International Open Standard

W tym turnieju zatańczyło 75. par. W półfinale dwie pary polskie:
  • Andrzej Sadecki & Karina Nawrot
  • Jegor Pogrebniak & Paulina Janicka
Teraz - jak pisze Pan Włodzimierz Smirnow - czekamy na finał.

22:19 - IDSF International Open Standard rozstrzygnięty:

  1. Sergey Konovaltsev & Olga Konovaltseva - Rosja
  2. Dmitry Zharkov & Olga Kulikova - Rosja
  3. Andrzej Sadecki & Karina Nawrot - Polska

Tym newsem kończymy naszą relację. Gratulujemy wszystkim parom, dziękujemy naszym korespondentom:
  • Markowi Chojnackiemu
  • Włodzimierzowi Smirnow
  • Beacie Koprowskiej,
Serdecznie pozdrawiamy czytelników Twist Service życząc spokojnej nocy i do usłyszenia jutro. :)

Dziś jest
16 maja 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI