TANIEC TOWARZYSKI

Domen Krapez i Natascha Karabey

WDC Mistrzostwa Europy - Ożarów Mazow.

Dodano: 2021-10-18 | 18:51:52


Polska była gospodarzem WDC Mistrzostw Europy Zawodowców Standard, które odbyły się w Ożarowie Mazowieckim w minioną sobotę, 16 października 2021 r.


Domen Krapez i Natascha Karabey
foto: Tomasz Reindl


WDC Mistrzostwa Europy Zawodowców Standard odbyły się w ramach Polish Dance Festivalu w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim. Organizacji tego wydarzenia podjęli się Andrej Mosejcuk i Kamila Kajak-Moscejcuk.

W rywalizacji o tytuł Mistrzów Europy wzięło udział 15. par z całej Europy. Z czterech par reprezentujących Polskę dwie zakwalifikowały się do finału: Łukasz Tomczak i Aleksandra Tomczak - wytańczyli tytuł I WiceMistrzów Europy, zaś Aleksandr Ovchinnikov i Ewa Dudek - zajęli 6. miejsce.

Tytuł Mistrzów Europy przypadł reprezentantom Niemiec - Domenowi Krapez i Nataschy Karabey, a II WiceMistrzami zostali Vasily Kirin i Ekaterina Kirin, reprezentujący Austrię.

Łukasz Tomczak i Aleksandra Tomczak

Salvatore Sinardi i Alexandra KondrashovaWśród kilkunastu konkurencji rozegranych podczas Polish Dance Festivalu największą frekwencją cieszył się turniej WDC AL Super World Cup Amatorów Latin, w którym w międzynarodowym gronie zatańczyło 41. par. Zwyciężyli reprezentanci Włoch - Salvatore Sinardi i Alexandra Kondrashova. Z 11-tu polskich par startujących w tej konkurencji do finału zakwalifikowali się Oskar Dziedzic i Magdalena Tarnowska (4. miejsce).

Wyniki Polish Dance Festival:

Dziś jest
15 sierpnia 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI