TANIEC TOWARZYSKI

Maciej Kloskowski i Nikola Ziętowska

WDSF Mistrzostwa Europy w Kijowie

Dodano: 2021-09-30 | 17:59:59


W ostatni weekend września 2021 r. tancerze skupieni w federacji WDSF rywalizowali o tytuły Mistrzów Europy Amatorów w 10 tańcach, które odbyły się w Kijowie.


Maciej Kloskowski i Nikola Ziętowska

W WDSF Mistrzostwach Europy Amatorów w 10 tańcach udział wzięło 31. par tanecznych z całej Europy, wśród nich reprezentanci Polski - Maciej Kloskowski i Nikola Ziętowska. Zajęli 18. miejsce, przetańczywszy dwie rundy Mistrzostw.

W ćwierćfinale Mistrzostw sklasyfikowani zostali także Polacy tańczący w barwach Hiszpanii - Edgar Sztuce Vel Stuzmania i Gemma Dominguez Garcia (14. miejsce) oraz Szwajcarii - Davide Corrodi i Maja Kucharczyk (17. miejsce).


Maciej i Nikola nie poprzestali tylko na udziale w Mistrzostwach. Kolejnego dnia zatańczyli w WDSF International Open Standard plasując się na 8. miejscu w półfinale, za 7-parowym finałem. W tej konkurencji uczestniczyło 41. par, a w barwach Polski zatańczyli również Hubert Domiter i Karolna Wąsacz (22.-24. miejsce w ćwierćfinale). Nie zabrakło w tej konkurencji także Mai Kucharczyk, która wraz z Davidem Corrodi zajęła, dla Szwajcarii, półfinałowe 11.-12. miejsce.


WDSF Mistrzowie Europy w 10 tańcach - Kijów 2021

Finaliści WDSF Mistrzostw Europy w 10 tańcach
foto: Jean Jacques Gueudry

WDSF Mistrzami Europy zostali reprezentanci Ukrainy - Earle Willamson i Veronika Myshko, II Wicemistrzowie ostatnich Mistrzostw Europy z 2019 roku. Poniżej finaliści Mistrzostw:

  1. Earle Williamson i Veronika Myshko - Ukraina
  2. Vladislav Untu i Polina Baryshnikova - Mołdawia
  3. Andrea Roccatti i Marika Odikadze - Izrael
  4. Errol Williamson i Ami Williamson - Dania
  5. Jean Francois Gueudry i Ilmira Yarullina - Francja
  6. Egor Nikolaev i Aleksandra Raskatova - Azejberdżan

Earle Williamson i Veronika Myshko

Dziś jest
15 sierpnia 2022

LUDZIE TAŃCA, SYLWETKI