KOMENTARZE

Artykuł: Classic Party 2011

powrót

18

~JK

Dodano: 2011-05-08 | 00:39
Maja piszesz tylko o polonezie którego myślę nasze pary zatańczyłyby bez problemu ale Aga pisała o specjalnym wejściu każdego kraju w tańcu narodowym. To weź teraz pary z jakiegos kraju (i to jeszcze nie wiadomo z jakiego bo jeszcze nie ma list startowych) i powiedz ze mają przygotować układ z tańca narodowego. Za dużo utrudnień.
To nie jest (na razie) jakiś super znaczący na świecie turniej żeby pary czekały na niego pół roku i już się przygotowywały. Choć może Twoje życzenia się spełnią (przy okazji dziękuję).
W tym tygodniu będę rozmawiał z TVP nt. relacji z LCP. Trzymajcie kciuki to może coś z Gali pokażą.
I przesyłajcie swoje pomysły bo na kilka mało realnych może jakaś perła się trafi.
Pozdrawiam.
17

~Maja

Dodano: 2011-05-07 | 23:51
Nie do końca się z tym zgodzę ,że aby przygotować takie wejście trzeba jakichś bardzo długich przygotowań . Pozwolę sobie podać pewnien przykład . Otóż miałam okazję być na KrólewskimTurnieju Tańców Polskich . Tam własnie takie wejście uroczystym polonezem podczas części wieczornej było . Na naukę tańca przeznaczono przerwę pomiędzy zakończeniem ostatniej części i wieczorną galą . Po prostu poproszono pary o pozostanie a widzów o opuszczenie w miarę możliwości sali . Zresztą czy potrzeba jakeijś takiej specjalnej nauki , poloneza przeciez tańczy się na stódniówkach , na zakończenie gimnazjum , na zakonczenie szkoly podstawowej nawet , wiec chyba az tak wielkim problemem to nie jest . Tak samo i dla innych krajów , na ogól każdy raczej podstawy swojego tańca narodowego zna .
Ale przeciez nie trzeba wszystkiego realizować w tym roku , mozę za rok . A moze kiedyś Lotto Classic Party stanie się dłuższym wydarzeniem , ale o to może być ciężko ( wiadomo szkoła , praca itp. ) . Jednak życzę powodzenia . Oczywiście będe na tym turnieju ( zresztą po raz kolejny ) i muszę przyznać , że świetnie się rozwija . Oby dalej taka świetna organizacja i super pomysły . Jak dla mnie dobrym pomysłem była relacja z turnieju w TVN Warszawa ( nastawiłam sobie nagranie i obejrzałam potem ) w tym programie o tańcu ( dwa lata temu chyba ) . Nie wiem , co tam szykujecie na galę , ale mam nadzieję , że coś fajnego . I jesli trzeba i można jakoś pomóc w organizacji , to chętnie pomogę w miarę moich możliwości i umiejetności .
pozdrawiam
16

~JK

Dodano: 2011-05-07 | 21:53
Droga Agnieszko.
Wszystko zależy od czasu trwania turnieju. Na dużych imprezach Blackpool GOC takie specjalne wejścia są rzeczywiście dużo wcześniej przygotowywane przez uczestniczące w turniejach drużyny ale odbywają się tylko w części drużynowej tzw Team Match. Zwróć jednak uwagę że te turnieje trwają 5-7 dni i są naprawdę wielkim świętem wszystkich tancerzy.
Dopóki jednak Lotto Classic Party nie stanie się kilkudniowym wydarzeniem na specjalne wejścia każdego kraju po prostu chyba nie będzie czasu. na Gali postaramy sie o inne atrakcje ale o tym na razie nie powiem.
Dzięki za pomysł.
15

~Aga

Dodano: 2011-05-07 | 20:08
Oczywiście pytając czy ktoś to reżyseruje miałam na myśli cżęść asrtystyczną , a nei rywalizację turniejową
14

~Agnieszka

Dodano: 2011-05-07 | 18:20
A mnie interesują trochę kulisy organizacji . To znaczy czy ktoś to jakoś reżyseruje , czy jest jakiś "scenariusz" itp. Np. jeśli chodzi o galę czy to jest jakiś stały element , że wszystkie pary wchodzą razem do tej samej muzyki , czy mozna coś zmienić i poszczególne reprezentacje wchodziłyby w rytm swoich tanców narodowych , np. tancerze z Polski zatanczyliby poloneza , reprezentanci innych kraów ( bo chyba tacy będą ) swoje tańce narodowe w ich rytm itp.
13

~JK

Dodano: 2011-05-07 | 02:46
Dlatego proszę o przesłanie potwierdzenia wykonania przelewu na to jeden dzień wystarczy tak sobie myslę. Nawet na poczcie dają kwitki a dziś w dobie internetu wysłać skan to chyba nie problem. Co do perfum..... pogadam z Iwoną.
12

~Sandra

Dodano: 2011-05-07 | 02:34
Jeden dzień to trochę mało czasu , biorąc pod uwagę , że np. ktoś moze wplacać na poczcie , a nawet jak internetowo, to może nie dojść tego samego dnia ( np. wyśle po godzinie księgowania w banku , zresztą ustawowo bank ma na zaksięgowanie od jednego do 4 dni ) , może być trochę ciężko .
A tak po za tym , to mam takie pytanie . może w niewłaściwym miejscu to pisze , ale zaryzykuję , moze jednak znajdzie się ktoś zorientowany w temacie . Czy skoro pani Iwona będzie jedną z prowadzącyh turniej , to czy będą tam też gdzieś sprzedwać te perfumy , które firmuje ( nazywają się Iwona Pavlović : Tango , Freestyle i jeszcze jakieś jedne są , ale nie pamiętam ) .
11

~JK

Dodano: 2011-05-06 | 23:06
App miejsc numerowanych
Plan widowni będzie w necie. Wybieracie Państwo miejsce i piszecie maila z
rezerwacją. decyduje kolejność maili.
rezerwacja trwa jeden dzień do czasu wpłaty i przesłania potwierdzenia.
I tak to właśnie działa.
10

~Kama

Dodano: 2011-05-05 | 01:13
To super ,ze będzie coś nie tylko dla par , ale byc moze i dla tych niesparowanych . Dwie kobiety w parze , to rzeczywiście nie najlepiej wygląda , chociaż czasem sie zdarza , np. na kursach gdzie liczba pań jest znacznie większa niz panów . Ja akurat jestem drobna , ale wiele moich kolezanek ( wyższego wzrostu )tańczyło kroki męskie .
Poza tym mam takie pytanie , na stronie turnieju przeczytałam o jakiejś rezerazcji miejsc . czy moze mi to ktoś blizej wyjaśnić , na czym to polega , jak dokonać takiej rezerwacji , czy pieniadze włacić wtedy wcześniej ( jakie konto ) czy w dniu turnieju , czy można gdzieś obejrzeć rozkład miejsc i sobie wybrać itp. ?
9

~JK

Dodano: 2011-05-04 | 22:34
Ok. Porozmawiam z Iwoną. Cos wymyslimy. Nie spróbujesz nie wiesz prawda? Co do foxtrota to nie ma być turniejowy foxtrot tylko muzyka do powolnego poruszania się po parkiecie w objęciach partnera. Klimat klimat. Mam taką idee i tego się będe trzymał o! :)) Ale pewnie będzie i jedno i drugie. JK
8

~Maja

Dodano: 2011-05-04 | 19:57
A ja bym się podpisała raczej pod pomysłem Martyny . Oczywiście nie w formie rywalizacji publicznośći , tylko jakiś prosty układ , który się powtarza , dla przyjemnosci . Jeśli chodzi o pomysł z fokstrotem , to moim zdaniem wyjdzie to jeszcze gorzej niż z walcem . W końcu to najtrudneijszy taniec ST i mało kto z tzw. zwykłych ludzi ( widzów, którzy nie są tancerzami ) zna kroki . Wątpliwe więc , żeby zatańczyli . Poza tym ograniczymy sie wtedy tylko dla tańca w parze . Sama byłam na tym turnieju w zeszłym roku i moze nawet odważyłabym się zatańczyć , ale byłam z koleżankami i z siostrą , więc to tak trochę głupio para z dwóch dziewczyn . Na fokstrota się nie zdecyduję , zbyt trudne Ale np. do jakiejś salsy solo to chętnie bym sie dołączyła , a kto wie może nawet namówiła moje towarzyszki . Co do argumentu , że tak było na Blackpool . Nie wiem , nie byłam . Być moze w Anglii się to i sprawdza , być moze ( za jakiś czas i z łatwiejszym tańcem ) sprawdziłoby się i u nas . Ale dlaczego mamy wszystko kopiować , czy nie mozemy zrobić coś swojego , autorskiego , nowatorskiego .
Też miałam okazję przyjrzeć się publiczności i było więcej takich grup jak nasza , złozonych z samych dziewczyn . Co do argumentu , że taka animacja wymaga czasu i przygotowania . Pozwolę się z nią nie zgodzić , jeśli zrobimy to w wersji prowadzący pokazuje krok a reszta powtarza . Miałam okazję być na wielu imprezach plenerowych ,także na warszatach tanecznych w galerii handlowej i to naprawdę nie wymaga żadnego przygotowania . Potrzebna jest tylko osoba z mikrofonem , która potrafi tańczyć Myślę ,ze prowadzący napewno by sobie z tym poradzili .
A co do opini , że pan Janusz prowadził imprezę lepiej . Nie zgodzę się z tym . Pani Iwona ma nieco inny styl prowadzenia imprez niż pan Janusz . Ale czy jest on gorszy ? Moim zdaniem nie . Zresztą to dobrze , że prowadzący si różnią sposobem prowadzenia , przez to świetnie się uzupełniają i o to chodzi .
7

~JK

Dodano: 2011-05-04 | 14:02
I na stronie i na tym forum.
Pozdrawiam
6

~AD

Dodano: 2011-05-04 | 09:32
Dzieki za odpowiedź dot. pokazu. Jeśli dobrze zrozumiałam, gdy pokaz będzie już pewny, na stronie będzie informacja, tak?
5

~JK

Dodano: 2011-05-03 | 23:05
Martynko.
Pomysł świetny ale wymaga chyba trochę czasu podczas turnieju.
Przerywnik z tańczącą publicznością to nie dodatkowa konkurencja :))). Mnie marzy się podczas krótkiej chwili przerwy przygaszone światło i lekki slowfox i pary z publiczności tańczące dla przyjemności. Byłem w Blackpool wielokrotnie. Tam to norma. No ale może jeszcze nie czas dla naszej publiczności choć od czegoś trzeba zacząć. W tym roku na pewno poprosimy naszego niezawodnego Konrada Mazurka o fajną muzyczkę do takiego tańca. Zobaczymy się w Wilanowie.
4

~Martyna

Dodano: 2011-05-03 | 18:38
Tak pan Janusz rzeczywiście śitny i niezawodny . Bywam na turniejach i śledzę , to wiem . Pani Iwona troszkę gorzej , ale też pomału się wyrabia , chociaż jak dla mnie nigdy nie dogoni klasą pana Janusza . w zeszłych latach byłam na Classic'u w tym też będę . Moi poprzednicy pytali o prwadzących i pokazy , czyli o sprawy takie trochę bardziej ogólne . Mnie interesuje pewien szczegół . Ten pomysł ,żeby właczyć do tańca również publiczność , to był pomysłem państwa prowadzących , czy moze organizatora ? I ciekawa jestem , dlaczego zaproponowano akurat walca ?
Jeśli organizatora to mam taka mała uwagę ( a jeśli prowadzących to może warto im podszepnąć ) . Sam pomysł ,żeby roztańczyć publiczność był bardzo świetnym pomysłem , tylko jeśli celem jest ,zeby tańczyło jak najwiecej osób , to moim zdaniem należałoby zmienić taniec . Obserwowałam trochę publiczność i wydaje mi się , że zatańczyłoby o wiele osób , gdyby nie było trzeba tańczyć w parze . ( na widowni było wiele dziewczyn ,po których było widać , że chętnie by zatańczyły , tylko po prostu były bez partnera ) . Więc może w tym roku wprowadzić coś innego ( nie moge obiecać , że zatańczą wszyscy , ale my w szkole organizowaliśmy coś takiego i tańczyło wiele osób , nie tylko uczniów , ale takze przyłączyli się niektórzy nauczyciele ) . A chodzi o to , zeby taniec w parze zamienić na formę solo ( ja wiem ,ze to turniej tańca towarzyskiego , ale ten taniec widzów , to przecież tylko ma być taki przerywnik , zabawa ) . Dlatego moja propozycja jest taka : prowadzący ( lub jedno z prowadzących ) pokazują jakiś prosty krok , a ludzie stają za nimi i powtarzają ) . Tak właśnie było u nas , że jedna z koleżanek pokazała , a pozostali powtarzali , moze nei każdemu super wychodziło , ale zabawa była przednia . Jednak skoro to turniej , to mozna też wprowadzić nieco rywalizacji . Prowadzący zbiera grupę chętnych panów , prowadząca -pań . Potem każde z nich pokazuje krok swojje grupie , a pozostali ( czyli ci , którzy się nie odważyli )oceniają ( np. siła oklasków , albo można im rozdać dwie kolorowe kartki i jedna oznaczałaby panie a druga panów) . Komu z prowadzących uda się zebrać wiekszą grupę i kto wykonał lepiej .
pozdrawiam

Dziś jest
17 maja 2022