POLONIA TANECZNA / 2013 / WYDARZENIA 2013

Emanuel Valeri & Tania Kehlet

Cambrils Hiszpania

Dodano: 2013-04-02 | 19:49:36

Dla jednych minione Święta Wielkanocne były czasem uczestnictwa w zawodach tanecznych, dla innych, w tym dla redakcji Twist Service, był to czas poświęcony Rodzinie. Święta minęły, do historii przeszły także turnieje Grand Slam i Mistrzostwa Europy Młodzieży w stylu standardowym, które odbyły się w Cambrils, w Hiszpanii.

Festiwal tańca w Cambrils rozpoczął się w piątek, 29 marca, WDSF Mistrzostwami Europy Młodzieży w stylu standardowym. Polskę reprezentowali aktualni Mistrzowie Polski PTT i FTS - Oskar Dziedzic & Klaudia Iwańska, którzy w ME zajęli 9.-10. miejsce w półfinale. Druga polska para - Maciej Konstanciuk & Daria Karbowniczak (II Wicemistrzowie Polski PTT i FTS) zajęła 24. miejsce w ćwierćfinale. W Mistrzostwach Europy uczestniczyło 55. par, a miejsca medalowe przypadły parom:
  1. Dominykas Granskas & Kotryna Petrosiute - Litwa
  2. Alexey Barkov & Anna Grishchenko - Rosja
  3. Madis Abel & Aleksandra Galkina - Estonia
WYNIKI - WDSF Mistrzostwa Europy Młodzieży Standard

Tegoroczny festiwal w Cambrils były wielkim, znaczącym wydarzeniem tanecznym na europejskich parkietach, głównie za sprawą turniejów Grand Slam, w których zatańczyły czołowe pary świata, i w trakcie których miał swoją premierę "zaktualizowany" system oceny par - Judging System 2.0.

Judging System 2.0

Carlos Frietag - Prezydent WDSF i Marco Sietas - Dyrektor Sportu WDSF
obserwują "działanie" nowego systemu ocen Grand Slam

Turnieje WDSF Grand Slam, poza premierą nowego systemu ocen par, miały znakomitą oprawę medialną - bezpośrednią relację telewizyjną na kanale Euro Sport. W stylu standardowym zatańczyło 75. par, wśród nich trzy pary tańczące w barwach Polski, które niestety nie odegrały w turnieju znaczącej roli. Najlepiej z par polskich zatańczyli Giuseppe Longarini i Katarzyna Kapral, którym przypadło 18. ćwierćfinałowe miejsce. Rundę wcześniej - 1/8 finału (top 48.) zatańczyli Szymon Kuliś i Margarita Zvonova - 41.-43. miejsce oraz Artur Kozuń i Kamila Wierzyńska - 44.-45. miejsce.

Finaliści WDSF Grand Slam Latin

Podobnie jak w stylu standardowym, także w stylu latynoamerykańskim turniej WDSF Grand Slam zatańczyły czołowe pary taneczne świata. Łącznie uczestniczyło 76. par. W barwach Polski zatańczyli Roman Malkov i Ewa Malik oraz Krystian Radziejowski i Sylwia Maczek, którzy niestety w pierwszej rundzie turnieju wycofali się z powodu kontuzji.

17. miejsce w ćwierćfinale zajęła Polka - Alina Nowak z Hiszpanem - Edgarem Marcos (w barwach Hiszpanii), których karierę taneczną śledzimy na bieżąco. Finał został zdominowany przez tancerzy Rosji, a zwyciężyli reprezentanci Włoch: