POLONIA TANECZNA / 2012 / WYDARZENIA 2012

Stefano Di Brino & Bianka Żubrowska

Bianka Żubrowska we Włoszech

Dodano: 2012-10-05 | 23:09:29


Na tanecznej drodze Bianki Żubrowskiej, polskiej tancerki standardowej, w minionym roku było kilka zmian, które zakończyły się "dłuższym przystankiem" w Mediolanie, we Włoszech.


foto Stefano Di Brino & Bianka Żubrowska


Bianka Żubrowska po kilkuletnim reprezentowaniu Austrii z Rosjaninem Vladimirem Slon, przez moment miała telewizyjną przygodę w TVN-owskim "Tańcu z Gwiazdami", po czym wróciła na parkiet w parze z Dariuszem Myćka, z którym w lutym 2012 roku w na Mistrzostwach Polski PTT i FTS w Nowej Rudzie zdobyła tytuł Wicemistrzów Polski par dorosłych w stylu Standard. Duet ten jednak nie wytrzymał próby czasu.

Poszukiwania nowego partnera zakończyły się w Mediolanie, we Włoszech, skąd pochodzi nowy partner Bianki - Włoch Stefano Di Brino.


foto: Luca Batiatto

Stefano Di Brino i Bianka Żubrowska przeprowadzili się do Toskanii, gdzie tańczą w klubie Mirko Gozzoli'ego,  który - jak opowiada Bianka - "otoczył nas niesamowitą opieką. Do Mirko przyjeżdżają świetne pary z całego świata, więc jest z kim tańczyć na treningach, co jest bardzo motywujące. Przyjeżdża tu Edita Daniute. Szkolimy się też u Fabio Selmi'ego i jeździmy do Anglii na lekcje. Jestem bardzo zadowolona ze sytuacja przybrała taki obrót, gdyż znalazłam się właściwie w centrum tanecznym z partnerem perfekcyjnie ze mną zestawionym pod względem aparycji."

W turniejowej rywalizacji Stefano i Bianka uczestniczą w turniejach federacji WDC (World Dance Council). W połowie września br. zatańczyli swój drugi turniej - "Sheraton Golf Rome's Dance Open" w Rzymie, na którym zajęli drugie miejsce w swojej konkurencji.

Życzymy powodzenia, satysfakcji z tańca i wielu sukcesów.