PUBLICYSTYKA / 2010 / I PÓŁROCZE

CENZURA?!

Cenzura w PTT?!

Dodano: 2010-02-07 | 00:53:51


Na Lubelskiej Stronie Tanecznej - tanieclublin.pl zamieszczony jest komunikat o CENZURZE ?! następującej treści:


"W dniu 3 lutego br. cenzor internetowy PTT Izabela Wójtowicz zdjęła ze strony turniejowej jednego z klubów lubelskich jedną podstronę argumentując niedozwolonymi treściami w niej zawartymi.
Tancerzom i Zarządowi Głównemu PTT pozostawiam ocenę zasadności tej decyzji."

Poniżej skan strony tanieclublin.pl z powyższą treścią:

Cenzura na tanieclublin.pl

Strona "zdjęta" przez cenzora:

Ocenzurowana strona

Aktualizacja: 7 lutego 2010 13:40

Ciąg dalszy tematu - wyjaśnia i przybliża Pan Zbigniew Sieduszewski

na swojej stronie - http://tanieclublin.pl :


"Od styczna br. obowiązują nowe zasady tworzenia turniejowych stron internetowych. Związane jest to z wprowadzeniem nowych formularzy zgłoszeniowych i list startowych opartych na Centralnej Bazie Danych PTT.
Posiadając pewien zasób wiedzy informatycznej każdy klub może zbudować standardową stronę turniejową na bazie modułu rejestracji on-line autorstwa p. Krzysztofa Ślizewskiego.
Jeżeli jednak klub taneczny chciałby zbudować swoją własną stronę internetową, jest to również możliwe, gdyż autor systemu przewidział wstawienie formularza i list również na własne (prywatne) strony.

W KALENDARZU PTT znajdują się przekierunkowania do stron turniejowych. O przekierunkowaniu na stronę prywatną decyduje p. Izabela Wójtowicz (administrator Okręgu Podkarpackiego PTT).

I TU ZACZYNAJĄ SIĘ SCHODY !

Zlecono mi wykonanie strony turniejowej dla KTT Iskra w Międzyrzecu Podlaskim. Po jej wykonaniu zwróciłem się do Administratora Okręgu Lubelskiego o umieszczenie w Kalendarzu PTT przekierunkowania do tej strony. Bezpośrednie skierowanie takiej prośby do p.Wójtowicz jest zabronione. Ta Pani z takim plebsem jak ja nie rozmawia i nie przyjmuje ani telefonów ani e-maili.

Administrator Okręgu Lubelskiego p. Magdalena Gronowska zwróciła się więc z tą sprawą do p. Wótowicz.
Otrzymałem informację od p. Gronowskiej, że p.Wójtowicz takiej strony "nie puści".
Zaczęło się więc dzwonienie, moje do p. Gronowskiej, p.Gronowskiej do p.Wójtowicz, następnie p.Wójtowicz
do p. Gronowskiej i na koniec p.Gronowskiej do mnie, uff ...

Trwało to dłuuugo. W końcu ustalono, że cenzor PTT stwierdził następujące nieprawidłowości na stronie:

W miejscu formularza i list są czarne plamy, a na podstronie wyników jest informacja, że wyniki ukażą się na stronie www.turnieje-taneczne.pl.
Powinno być napisane, że będą na stronie CBD.

Rozpoczęło się żmudne wyjaśnianie, że właśnie dopiero jak p. Wótowicz zatwierdzi stronę to powiadomi o tym p. Ślizewskiego, który aktywuje formularz zgłoszeniowy oraz listy startowe i czarne zniknie. Natomiast na stronie www.turnieje-taneczne.pl będą przekierunkowania właśnie do strony CBD natychmiast po ukazaniu się tam wyników turnieju. Jest to duże ułatwienie dla tancerzy i większość serwisów tanecznych tak robi.

Do kawalkady telefonów został więc włączony p. Ślizewski, który zadzwonił do p. Wójtowicz, która z kolei przyznała, że zapomniała o tej skomplikowanej procedurze i zadzwoniła do p. Gronowskiej, że w tym zakresie jest już OK.

Natomiast w sprawie wyników stanowisko p. Wótowicz było stanowcze i po kolejnych negocjacjach telefonicznych metodą łańcuszkową, ustalono ostatecznie, że zastrzeżoną podstronę należy "zdjąć".
Dalsze negocjacje nie miały sensu, postąpiłem więc zgodnie z zaleceniami cenzora PTT i podstronę "zdjąłem".

I to tylko tyle, aby uzyskać przekierunkowanie z KALENDARZA TURNIEJÓW PTT na własną klubową stronę turniejową.

Ewentualnym przyszłym wykonawcom własnych stron turniejowych zalecam uważne zapoznanie się z powyższą drogą służbową i zaopatrzenie w odpowiedni limit czasu komórkowego.
Jednocześnie droga internetową chciałbym podziękować p. Magdalenie Gronowskiej oraz p. Krzysztofowi Ślizewskiemu za poświęcony czas i wyrozumiałość w skomplikowanych negocjacjach turniejowych z cenzorem PTT.

Zbigniew Sieduszewski
skromny zwyczajny członek PTT
autor i administrator strony www.tanieclublin.pl"

Dziś jest
7 sierpnia 2022