TANIEC TOWARZYSKI

Ostrava Open 2019

Dodano: 2019-04-13 | 15:01:21

Przed tygodniem Jaroslav Kučera zaprosił tancerzy do Ostrawy, do turniejowej rywalizacji na Ostrava Open 2019. Zaproszenie przyjęły także polskie pary i sędziowie.

Turniejami najwyższej rangi na Ostrava Open 2019 były turnieje WDSF International Open w obu stylach. W stylu standardowym dwa pierwsze miejsca przypadły polskim parom: Piotrowi Paszewskiemu i Marcie Mozdyniewicz oraz Armandowi Fazullin i Klaudii Iwańskiej. Armand i Klaudia startowali także w stylu latynoamerykańskim, w którym zajęli 12-te półfinałowe miejsce.

Finałowe - 4. i 5. miejsce - w turnieju WDSF Młodzież Open Standard wytańczyły pary młodzieżowe: Kamil Bochenek i Pola Mierzwa oraz Mateusz Krupa i Oleksandra Nonko, a w stylu Latin - piątą parą byli Hubert Krysztofiński i Maja Malczak. Natomiast Mateusz Stawowy i Sara Silva w WDSF Junior I  w obu stylach zajęli 2-gie miejsce na podium ulegając parom z Ukrainy, a Piotr Jagla i Marta Silva w stylu Latin zajęli 6. miejsce, w finale.

Panelowi sędziowskiemu przewodniczył, w roli chairpersona - Robert Wota, zaś punkującymi sędziami z Polski byli Iwona Golczak i Włodzimierz Smirnow.