KLUB KIBICA / 2017 / MAJ

Tartu Open 2017

Polskie dzieci na parkietach Europy

Dodano: 2017-05-31 | 21:22:33


W większości newsów ze świata tańca towarzyskiego opisujemy sukcesy par dorosłych, młodzieżowych, seniorów, ale mamy też znakomicie tańczące polskie dzieci - godnie reprezentujące Polskę na parkietach Europy.


Mateusz Stawowy i Sara Silva
Tartu Open 2017
foto: materiały redakcyjne


W maju odbyło się kilka turniejów, na których polskie - dziecięce i juniorskie - pary w znakomitym stylu zaprezentowały się na parkietach Czech i Estonii.

Mateusz Stawowy i Sara Silva byli jedyną polską parą w Tartu, w drugim co do wielkości mieście w Estonii, gdzie - w ostatni weekend maja - na turnieju WDSF Tartu Open 2017, w konkurencji Juveniles II (dzieci starszych), w obu stylach, zajęli 3. miejsce.

W panelach sędziowskich Polskę reprezentowali Panwie Marek Chojnacki i Jakub Krzak.


Wyniki Tartu Open 2017:

Tartu, Estonia, 27-28 maja 2017

Tartu 2017

Mateusz Stawowy i Sara Silva
Tartu Open 2017
foto: materiały redakcyjne

Tomasz Ruszkowski i Julia Mozdyniewicz, nieco starsi koledzy Mateusza i Sary, maj rozpoczęli zwycięstwem w turniejach w Kownie, na Litwie, aby w połowie maja w czeskim Ołomuńcu, potwierdzić swoją taneczną klasę - również zwyciężając w obu stylach konkurencji Junior I.

Tomek i Julia nie byli jedyną polską parą w konkurencji Juniorów I. W stylu Latin na trzecim miejscu uplasowali się Szymon Mikos i Anastazja Martyniec, zaś Piotr Skrzypczak i Alicja Antos w stylu Latin zajęli 6. miejsce, a w stylu Standard - 4. miejsce. W półfinale, w obu stylach, zatańczyli Piotr Sacharzewski i Aleksandra Antos, którzy zajęli miejsca w stylu Latin - 10.-12., w stylu Standard - 8.

W panelu sędziowskim polskim przedstawicielem był Pan Adam Król.

Wyniki:

Hubert Raczek i Magdalena Kowalska

Hubert Raczek i Magdalena Kowalska
foto: materiały redakcyjne

W festiwalu tańca OK DANCE OPEN 2017 w Ołomuńcu, w starszych konkurencjach uczestniczyło bardzo dużo polskich par. Dwie z nich zwyciężyły:
  • Hubert Raczek i Magdalena Kowalska, w konkurencji Junior II Latin,
  • Konrad Kucharczyk i Marta Ejsmont, w konkurencji Młodzieży Latin.

Wyniki:

Ołomuniec, 20-21 maja 2017

WDSF ME Standard - Ołomuniec 2017

Dziś jest
3 grudnia 2021