KLUB KIBICA / 2017 / KWIECIEŃ

Kacper Pawłowski i Magdalena Dederko

Blackpool Junior 2017

Dodano: 2017-04-23 | 14:21:55


Jak co roku, bezpośrednio po Świętach Wielkanocnych i trwających wówczas WDC AL Mistrzostwach Europy, w Winter Gardens w Blackpool kontynuowane są taneczne zmagania - tym razem Junior Dance Festival.


Kacper Pawłowski i Magdalena Dederko
foto: Adam Socik / TwistService.PL


Junior Blackpool Dance Festival rządzi się swoimi, angielskimi, zasadami, stąd też może wynika niezbyt wielkie zainteresowanie tym festiwalem wśród polskich dziecięcych i juniorskich par tanecznych. Niemniej, mimo tego, corocznie w tym festiwalu kilka par broni tanecznych barw Polski. Tak było również w minionym tygodniu. Do Blackpool, w kategorii Juveniles, udały się trzy pary z Wrocławia, na co dzień trenujące w tamtejszych klubach Champion Team i Iglica.

W konkurencji tańców latynoamerykańskich startowały pary: Andriej Szczerbakow i Ilona Skulska - 45. miejsce oraz Jakub Morawicki i Weronika Majerowska - 62. miejsce. W tańcach standardowych (bez WW) Polskę reprezentowali Andrej Szczerbakow i Ilona Skulska - 54. miejsce. Natomiast para Dawid Sokołowski i Gabriela Dytwińska - wytańczyła 23 miejsce, w ćwierćfinale, w Walcu Wiedeńskim. Startowała ona także w Cha Cha Cha - zajmując 41. miejsce oraz w tańcach latynoamerykańskich - 56. miejsce.

Pary dziecięce rywalizowały także w piątej konkurencji - Jive'ie, jednak w tym tańcu nie startowała żadna polska para.

W każdej konkurencji rywalizowała blisko 100 par.

Mateusz Kowalczyk i Zofia Stefaniak

Mateusz Kowalczyk i Zofia Stefaniak
foto: Adam Socik / TwistService.PL

Poza parami dziecięcymi (Juveniles) w Junior Blackpool Dance Festivalu zatańczyły także pary w starszych konkurencjach.

I tak w konkurencji Junior Latin zatańczyli: Kacper Pawłowski i Magdalena Dederko - 8. miejsce oraz Przemysław Wręczycki i Zuzanna Nowak - 14. miejsce, zaś w stylu standardowym uczestniczyła tylko jedna polska para - Mateusz Kowalczyk i Zofia Stefaniak, 52. miejsce.

Natomiast w kategorii 12 - 13 lat reprezentowali Polskę - Wojciech Kuźma i Daria Nowak - 22. miejsce w tańcach latynoamerykańskich i 34. - w standardowych.

Wyniki:

Junior Blackpool Dance Festival 2017

Blackpool, 17 - 23 kwietnia 2017
Komentarze: 2 Ostatnio dodany: 2017-04-24 | 00:55

Dziś jest
8 grudnia 2021