KLUB KIBICA / 2016 / LIPIEC

WDSF Mistrzowie Europy Amatorów Latin - Rimini 2016

WDSF ME Amatorów Latin - Rimini 2016

Dodano: 2016-07-11 | 07:08:58


Rimini, w weekend 9 - 10 lipca, tętniło tanecznym życiem za sprawą WDSF Mistrzostw Europy Amatorów Latin i Mistrzostw Świata Seniorów III Standard.


Finaliści WDSF ME Amatorów Latin
foto: materiały redakcyjne

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

WDSF Mistrzostwa Europy Amatorów Latin odbyły się bez "widocznego" udziału polskich par. Wśród 71. par, polscy reprezentanci Adam Vasina i Dagmara Nowak uplasowali się na 35. - 36. miejscu. Natomiast Paweł Tekiela i Alexandra Konstantinova, według nieoficjalnych informacji - wycofali się z turnieju i zostali sklasyfikowani na końcu listy startowej.

Jedynym polskim akcentem ME w Rimini był udział reprezentantów Hiszpanii, hiszpańsko-polskiego duety Edgara Marcos i Aliny Nowak, którzy zakończyli Mistrzostwa w półfinale, na 10. miejscu.

Na "szczycie" zaś tytułu Mistrzów Europy nie obronili Armen Tsaturyan i Svetlana Gudyno (Rosja), którzy w tym roku musieli zadowolić się tylko tytułem II WiceMistrzów Europy. Zwycięstwo i tytuł Mistrzów Europy przypadł Gabriele Goffredo i Annie Matus (Mołdawia).

Finaliści ME:
  1. Gabriele Goffredo i Anna Matus - Mołdawia
  2. Marius-Andrei Balan i Khrystyna Moshenska - Niemcy
  3. Armen Tsaturyan i Svetlana Gudyno - Rosja
  4. Charles-Guillaume Schmitt i Elena Salikhova - Francja
  5. Timur Imametdinov i Nina Bezzubova - Niemcy
  6. Giacomo Lazzarini i Roberta Benedetti - Włochy

Wyniki - WDSF ME Amatorów Latin - Rimini 2016Michael Lindner i Beate Lindner

Michale Lindner i Beate Lindner
foto: Helmut Roland

WDSF Mistrzostwa Świata Seniorów III Standard - z racji otwartej formuły - odbyły się w niezwykle licznym gronie - 345. par. Na udział w tym turnieju zdecydowała się jedna polska para - Mieczysław i Ewa Cichy, zaś tytuł mistrzów świata wytańczyli reprezentanci Niemiec Michale Lindner i Beate Lindner.


Dziś jest
8 grudnia 2021