KLUB KIBICA / 2016 / CZERWIEC

Jakub Lipowski i Nikolina Melin

Grand Slam w Hong Kongu

Dodano: 2016-06-03 | 21:04:44


Turniejem zawodowców w stylu standardowym kończy się dziś, w piątek 3 czerwca, Blackpool Dance Festival, a przed nami kolejne duże wydarzenie w świecie tańca - WDSF Grand Slam w Hong Kongu.


Jakub Lipowski i Nikolina Melin
foto: Adam Socik / TwistService.pl

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Na opublikowanej liście startowej WDSF Grand Slam Latin znajduje 67. par tanecznych, wśród których dwie reprezentują Polskę: Jakub Lipowski i Nikolina Melin, którzy liście rankingowej WDSF znajdują się już na 29. pozycji. Drugą parą jest - Paweł Tekiela i Alexandra Konstantinova.

W Hong Kongu zatańczy także Polka - Alina Nowak z Edgarem Marcos, reprezentujący Hiszpanię, znajdujący się aktualnie na 9. pozycji rankingu WDSF.

Wszystkim naszym parom kibicujemy.


Aktualizacja - 4 czerwca, 8:39

Nasi tancerze gotowi do startu... dziękują za doping :)

Przed chwilą (8:43) otrzymaliśmy informację prosto z Hong Kongu - nasze pary, bez re dance, awansowały do kolejnej rundy. Kibicujemy nadal!

WDSF Grand Slam Latin - Hong Kong 2016

WDSF Grand Slam Latin - Hong Kong 2016


Aktualizacja - godz. 11:30

Kuba i Nikolina awansowali do ćwierćfinału, zaś Paweł z Alexandrą "zostali" w 1/8 finału.

Aktualizacja - godz. 14:50

Nasze pary zakończyły turniej WDSF Grand Slam Latin. Kuba i Nikolina na miejscu 24.-25., zaś Paweł i Alexandra na miejscu 31.-33.

W półfinale tańczy Alina Nowak i Edgar Marcos.

Poniżej "migawki" tańca naszych par:
Grand Slam w Hong Kongu zakończył się wygarną Gabriele Goffredo i Anną Matus (Mołdawia). Alina Nowak z Edgarem Marcos uplasowali się na miejscu 10. w półfinale.

Nasi tancerze - Jakub Lipowski i Nikolina  Melin, przetańczyli - mimo doznanej kontuzji - całą rundę 1/8 finału, po której Kuba zmuszony był wycofać się z dalszej rywalizacji. Oto co Kuba napisał na Facebooku:

"Niestety muszę poinformować o wycofaniu się z turnieju z powodu kontuzji kręgosłupa. Ból jest tak ogromny, iż pomimo wszelkich starań, nie jestem w stanie kontynuować dalszych zmagań w 1/4. Przepraszam partnerkę, trenerów i rodzinę. Nie zrobiłem tego umyślnie. Mam nadzieję, że nie będzie to tak złe jak to wygląda teraz. Następny turniej to ME w Rimini w lipcu. Jeszcze raz przepraszam ;-( "
P.S.

WDSF Grand Slam Standard, odbył się kolejnego dnia, w niedzielę 5 czerwca. W turnieju nie uczestniczyli Polacy. Startowało 49. par. Rywalizacja o zwycięstwo rozegrała się pomiędzy dwoma Mistrzami Europy - ubiegłorocznymi Simone Segatori i Annette Sudol (Niemcy) i tegorocznymi - Dmitry Zharkov i Olga Kulikova (Rosja). Jednym punktem zwyciężyli reprezentanci Niemiec.

Wyniki - WDSF Grand Slam Standard - Hong Kong 2016
Komentarze: 3 Ostatnio dodany: 2016-06-06 | 23:36

Dziś jest
3 grudnia 2021