KLUB KIBICA / 2016 / KWIECIEŃ

Kacper Raputa i Wiktoria Tylek

Buda Open 2016

Dodano: 2016-05-05 | 05:20:54


Przedstawiamy kolejną polską, młodą, juniorską, parę taneczną zdobywającą parkiety Europy - Kacper Raputa i Wiktoria Tylek z Krakowa.


Kacper Raputa i Wiktoria Tylek
foto: materiały redakcyjne

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Buda Open 2016, to Międzynarodowy Turniej Tańca, organizowany przez Zoltána Sándor, którego zaproszenie do Budapesztu przyjęły także pary z Polski. Wśród uczestników byli Kacper Raputa i Wiktoria Tylek - para Juniorów I (12-13 lat), która wygrała turniej w stylu latynoamerykańskim oraz zajęła trzecie miejsce w stylu standardowym.

Kacper i Wiktoria dołączyli do nielicznego grona, polskich, bardzo młodych par tanecznych, które z powodzeniem reprezentują barwy Polski na turniejach zagranicznych. W kwietniu br. na TS wspominaliśmy o udanych startach: Mateusza Stawowego i Sary Silva w Rydze oraz Tomasza Ruszkowskiego i Julii Mozdyniewicz w Kownie.

Młodym parom życzymy kolejnych znakomitych wyników i godnego reprezentowania Polski na europejskich i światowych parkietach tanecznych.

Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk

Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk
foto: Adam Socik / TwistService.PL

Stolicę Węgier odwiedziły również pary dorosłe, które rywalizowały w turniejach WDSF International Open. W stylu standardowym zatańczyły cztery pary, z których najwyższe "polskie" miejsce - 7. w półfinale, wytańczyła para Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk. Półfinałowym, 11. miejscem, mogą pochwalić się także Norbert Sikora i Karolina Bieńkowska.

Dwie kolejne polskie pary zajęły miejsca w ćwierćfinale: Kamil Kędra i Aleksandra Froń (15. miejsce) oraz Radosław Tomaka i Ida Marszałek (22. miejsce). W konkursie startowało 51. par, a zwycięstwo przypadło Vaidotasowi Lacitis i Veronice Golodneva - reprezentantom Litwy.

Tylko jedna polska para, wśród 70-ciu - Adam Fedko i Joanna Dąbrowska, zatańczyła w konkurencji WDSF International Open Latin. Zajęła ona 12.-13. miejsce - ex aequo, z Nikolajem Lund i Martą Kocik, duńsko-polskim duetem tanecznym. Zwyciężyli Andrea Silvestri i Martina Varadi - reprezentanci gospodarzy.

W gronie sędziowskim Polskę reprezentował Pan Marek Chojnacki.

Budapeszt, Węgry, 23 - 24 kwietnia 2016 r.

Wyniki BUDA Open 2016:Uczestniczyłeś w turnieju tańca lub w tanecznym wydarzeniu,
którym chciałbyś zainteresować czytelników Twist Service.
Zapraszamy do współpracy redakcyjnej.

Naczelny@TwistService.PL

Dziś jest
27 listopada 2021