KLUB KIBICA / 2016 / MARZEC

GPP Dorośli Latin - Rędziny 2016

Rędziny 2016

Dodano: 2016-03-24 | 07:52:42


507. par tanecznych (licząc starty) zatańczyło w przedostatni weekend marca w Rędzinach na turnieju tańca, w programie którego były także konkurencje cyklu Grand Prix Polski PTT.


GPP Dorośli Latin
foto: materiały prasowe

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Turnieje tańca w Rędzinach k/Częstochowy odbywają się cyklicznie od wielu lat. Ich organizatorem jest Klub Tańca Towarzyskiego ZORBA Mykanów Marcina Kisztelińskiego.

Tegoroczny Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego RĘDZINY 2016 był wydarzeniem dwudniowym. Pierwszego dnia pary rywalizowały w Grand Prix Polski PTT w kategoriach: Junior I, Junior II, Młodzieży i Dorosłych.

Turniej w Rędzinach cieszył się sporym zainteresowaniem par tanecznych. Jak wspomnieliśmy, łącznie przez dwa dni na parkiecie pojawiło się 507. par (licząc starty z podziałem na style). Spośród wcześniej zarejestrowanych par nie dojechało tylko 12. Najliczniej reprezentowana była kategoria Dorosłych w stylu Latin, w której zatańczyło 47. par.

Przy tak licznej obsadzie turnieju jego sprawne przeprowadzenie było dużym wyzwaniem dla organizatorów, którzy mimo tego kontrolowali przebieg wydarzenia trwającego blisko 13-naście godzin, od 9:30 do 22:30. 

Pary prezentowały się na dużym parkiecie (24 m x 17 m) i były oceniane przez 9-osobowe gremium sędziowskie. Dla najlepszych par Dorosłych w GPP organizatorzy zapewnili nagrody finansowe w łącznej kwocie 4 800 zł. Nie zabrakło także nagród rzeczowych.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

  • Michał Gałek i Klaudia Kędzierska - Dorośli (powyżej 19 lat) Latin
  • Michał Le i Sandra Jabłońska - Dorośli (powyżej 19 lat) Standard
  • Dmytro Kalinowicz i Kateryna Kalinowycz - Juniorzy II (14-15 lat) Latin
  • Hubert Krysztofiński i Ewa Paulina Paprota - Juniorzy II (14-15 lat) Standard
  • Piotr Świątkowski i Natalia Karpińska - Młodzież (16-18 lat) Latin
  • Kamil Kucharczyk i Polina Smenova - Młodzież (16-18 lat) Standard
  • Wojciech Kuźma i Daria Nowak - Juniorzy I (12-13 lat) Latin / Standard

GPP Dorośli Standard - Rędziny 2016

GPP Dorośli Standard
foto: materiały prasowe

Drugi dzień tanecznego spotkania w Rędzinach przebiegał pod hasłem: Gala taneczna SHOW - turniej połączony z pokazami tańca tancerzy z Klubu ZORBA. Wśród licznie zgromadzonej publiczności, gośćmi specjalnymi byli: Marcin Najman (bokser, zawodnik MMA), Olek Klepacz (wokalista, Formacja Nieżywych Schabuff) oraz Marek Ślosarski (aktor filmowy i teatralny, reżyser).

Rędziny 2016


foto: WJAMM

Wysoki poziom zawodników, duża ilość par, mnóstwo niezapomnianych emocji towarzyszących występom par tanecznych na na długo zapadną w pamięci uczestników tanecznego spotkania w Rędzinach.

Wyniki:Rędziny k/Częstochowy, 19 i 20 marca 2016

Dziś jest
27 maja 2022