KLUB KIBICA / 2015 / GRUDZIEŃ

Michał Kowalski i Kinga Bakierska

Puchar Europy w 10 tańcach

Dodano: 2015-12-13 | 15:45:45


W sobotę, 12 grudnia 2015 r., w Dniepropietrowsku, na Ukrainie, odbył się WDSF Puchar Europy Amatorów w 10 tańcach.


Michał Kowalski i Kinga Bakierska
foto: mat. redakcyjne

Polskę w Pucharze Europy reprezentowała para Michał Kowalski i Kinga Bakierska, która w parkietowej rywalizacji z 20. parami, awansowała do półfinału turnieju, zajmując 8. miejsce. WDSF Puchar Europy wszedł w posiadanie reprezentantów Estonii - Kirilla Medianova i Elisavety Semjonovej.

Konkurencję oceniał panel złożony z 7. sędziów, w którego składzie nie było przedstawiciela Polski.

Michał i Kinga dzień wcześniej "rozgrzewali" się przed Pucharem Europy, uczestnicząc w turnieju WDSF Amatorów Open w 10 tańcach, w którym to turnieju zajęli 8. miejsce w półfinale, za 7-parowym finałem.

Konkurs wygrali reprezentanci Niemiec - Marek Bures i Anastasiia Iermolenko Khadjeh-Nouri, a w 13-osobowym panelu sędziowskim, w barwach Polski pary oceniał Pan Rusłan Butko.

Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz

Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz
foto: mat. redakcyjne

Jak to zwykle bywa, turnieje odbywają się w wielu, a często w bardzo wielu konkurencjach. Nie inaczej było Dniepropietrowsku, na Stanislav Shklyr's Cup 2015, gdzie w sobotę odbył się otwarty turniej Amatorów standard, w którym zatańczyły dwie polskie pary, rodzeństwo Jeschke ze swoimi partnerkami.

Starszy z braci - Jacek Jeschke w parze z Hanną Żudziewicz stanęli na trzecim stopniu podium, za zwycięzcami Davidem Schavel i Sarah Vittorią Sorice, reprezentantami Słowacji i drugą parą turnieju Roberto Carano i Arianną Gobbi, reprezentantami Włoch.

Młodszy z braci Jesche - Wojciech z Małgorzatą Kowalską zakończyli turniej w półfinale na 12. miejscu.

W turniejowej rywalizacja w tej konkurencji uczestniczyło 66. par. Sędziowało 13. jurorów, bez przedstawiciela Polski.


Wyniki:

Dziś jest
3 grudnia 2021