KLUB KIBICA / 2015 / LIPIEC

Asia International 2015

Asia International 2015

Dodano: 2015-07-18 | 21:46:34


Asia International Dance Championships 2015 w Hong Kongu, to turniej tańca towarzyskiego, który odbył się dzięki wsparciu Galaxy Entertainment Group - właściciela hoteli, kompleksów hoteli i kasyn w Makau.


Organizatorem turnieju była Dansinn Group, właściciel i operator sieci franczyzowej szkół tańca marki Dansinn. Udziały w Dansinn Group ma między innymi Michał Malitowski, który po Blackpool Dance Festivalu 2015 zakończył turniejową karierę, a w Hong Kongu zadebiutował w konkurencji PRO-AM.

Turniej, jak większość podobnych, poza konkurencjami PRO-AM, miał w swoim programie udział par amatorskich i zawodowych w obu stylach tanecznych. Zauważamy to azjatyckie wydarzenie, także, z uwagi na zwycięstwo w turnieju Amatorów Standard naszych - polskich - reprezentantów, aktualnych Mistrzów Polski - Sergiu Rusu i Doroty Makar.


Sergiu Rusu i Dorota Makar

Sergiu Rusu i Dorota Makar
foto: Rob Ronda

Poza już opisanymi polskimi akcentami Asia International Dance Championships 2015, kolejnym polskim akcentem był debiut sędziowski Piotra Lewandowskiego - propagatora nauki tańca w systemie PRO-AM w Polsce, który miał okazję sędziować w Hong Kongu właśnie turnieje PRO-AM.

Hong Kong, 11 lipca 2015

Dziś jest
20 września 2021