KLUB KIBICA / 2014 / MARZEC

Jakub Ziezieliński & Wiktoria Kurek

Alytus Open 2014

Dodano: 2014-04-03 | 07:46:37

W turniejach Alytus Open 2014 na Litwie uczestniczyły w ostatni weekend marca także polskie pary, z które zajęły - w swoich konkurencjach - finałowe miejsca.

Jakub Zieleziński i Wiktoria Kurek - podopieczni Joanny Jaśko i Michała Kowalskiego - byli jedyną polską parą startującą w konkurencji młodzieżowej. Zatańczyli w obu stylach. W sobotę, 29 marca, w Youth Open Standard zajęli 3. miejsce, na podium. W walcu wiedeńskim i Fokstrocie sędziowie widzieli tę parę na miejscu drugim!

Dzień później, w niedzielę, Kuba z Wiktorią powtórzyli finałowy wynik zajmując 4. miejsce w Youth Open Latin.

Jakub Ziezieliński i Wiktoria Kurek, to młoda para, rokująca duże nadzieje na przyszłość. Twist Service, od pewnego czasu, kibicuje im, życząc kolejnych sukcesów na pakietach Polski i świata :)

WYNIKI:

WDSF International Open Standard i Latin

W programie Alytus Open 2014 były także turnieje rankingowe amatorów - International Open. W finałach w obu stylach, podobnie jak w konkurencji młodzieżowej, mieliśmy polskie pary i polskich reprezentantów.

W stylu standardowym w finale na miejscu 4. "zameldowali" się Alexandr Ovchinnikov & Ewa Dudek. kolejna polska para Kamil Kędra & Aleksandra Froń zajęła 11. miejsce w półfinale. Pozostałe pary, licznie reprezentujące Polskę, zostały sklasyfikowane na miejscach:
  • 16. - 17. - Maciej Nagórski & Magdalena Froń
  • 18. - 19. - Bartłomiej Szkutnik & Agata Brychcy
  • 21. - Przemysław Materna & Magdalena Liwak
  • 24. - Norbert Sikora & Karolina Bieńkowska
  • 30. - Kacper Zakowicz & Anna Okulska
  • 31. - Patryk Chromiec & Natalia Skaczkowska.
W turnieju uczestniczyły 32. pary. Wszystkie trzy stopnie podium przypadły parom litewskim.

Natomiast w konkurencji WDSF International Open Latin startowało 47. par, a reprezentujące Polskę były dwie pary, obie w finale, na miejscach: