KLUB KIBICA / 2013 / WRZESIEŃ

Prague Open 2013

Prague Open 2013

Dodano: 2013-09-17 | 04:53:52


Sezon taneczny 2013/2014 w kraju rozpoczął się Mistrzostwami Polski PTT i FTS Formacji Tanecznych w Radomiu, zaś na europejskich parkietach - turniejami rangi WDSF World Open w Pradze, z licznym udziałem polskich par.


W niedzielę, 15 września, 119. par tanecznych rywalizowało w głównym turnieju tego dnia - WDSF World Open Standard. Zwycięstwo przypadło reprezentantom Danii - Emanuelowi Valeri & Tanii Kehlet. W fianale "zameldowali się" także reprezentanci Polski - Giuseppe Longarini & Katarzyna Kapral, którzy w czwartek, 19 września, reprezentować będą Polskę na WDSF World Dance Sport Games 2013 w Kaohsiung na Tajwanie.

Finaliści WDSF World Open Standard:

  1. Emanuel Valeri & Tania Kehlet - Dania
  2. Francesco Galuppo & Debora Pacini - Włochy
  3. Evaldas Sodeika & Ieva Zukauskaite - Litwa
  4. Alexey Glukhov & Anastasia Glazunova - Rosja
  5. Giuseppe Longarini & Katarzyna Kapral - Polska
  6. Volodymyr Lyatov & Veronika Myshko - Ukraina.
W półfinale tego konkursu, 9. miejsce zajęli Cojoc Rares & Hanna Żudziewicz - rumuńsko-polska para reprezentująca Rumunię, której także kibicujemy, natomiast we wcześniejszej rundzie, w ćwierćfinale, na miejscu 15. zatańczyła rywalizację taneczną kolejna polska para - Szymon Kuliś i Margarita Zvonova.

W WDSF World Open Standard zatańczyło łącznie 13. par z Polski, które zajęły miejsca:

top 50, runda 3:
  • 28. Krzysztof Musioł & Karolina Anioł
  • 30. Alexandr Ovchinnikov & Ewa Dudek
  • 32.-34. Dawid Skrzydłowski & Małgorzata Kowalik
  • 41.-43. Ariel Zając & Monika Zięba
  • 49.-50. Kamil Baran & Karolina Szymańska
top 80, runda 2:
  • 55.-57. Kamil Kędra & Aleksandra Froń
  • 55.-57. Patryk Budakiewicz & Jagoda Szkudlapska
  • 64.-66. Maciej Baran & Klaudia Grabowska
  • 71. Radosław Tomaka & Wioleta Kiwior
runda 1:
  • 82. Paweł Liebenthal & Wioletta Borek
  • 83. Kamil Kruk & Magdalena Telepko
W gronie 13 sędziów "punktujących" zasiadał z Polski Pan Marek Chojnacki.



Dzień wcześniej, 14 września, w turnieju rangi WDSF World Open Latin rywalizowało 85. par, wśród których Polskę reprezentowały zaledwie trzy pary, z których najlepszy wynik osiągnęli Adam Vasina & Dagmara Nowak(17. miejsce) i w tej samej ćwierćfinałowej rundzie - Paweł Bartelik i Nikolina Melin(20. miejsce) - nowo powstały duet, dla którego turniej w Pradze był premierą.
Trzecią parą byli Adrian Bienioszek i Magdalena Rynka, którzy zajęli 42. miejsce.

Na podium stanęli przedstawiciele Ukrainy, Rosji i Czech.
  1. Roman Gerbey & Vera Bondareva - Ukraina
  2. Anton Aldaev & Natalia Polukhina - Rosja
  3. Filip Karasek & Sabina Piskova - Czechy
Tę konkurencję także oceniał sędzia z Polski - Pan Marek Chojnacki.



Seniorzy

W silnie obstawionym turnieju WDSF Open Senior I Standard półfinałowy wynik (12. miejsce) osiągnęła para z Trójmiasta - Maciej Drankowski i Agnieszka Majsterek. Rundę wcześniej na 17.-18 miejscu zakończyli - niestrudzeni reprezentanci Polski na turniejach europejskich - Państwo Emil i Dorota Gajda.

W półfinale - 9. miejsce - WDSF Open Senior II Standard zatańczyli Państwo Robert i Katarzyna Szlendakowie, a na 22. miejscu w ćwierćfinale - Adam Szuszczewski i Elżbieta Król.

Wyniki:




foto: materiały własne

Poza najbardziej prestiżowymi turniejami, w 10 edycji Prague Open zatańczyli także Juniorzy Starsi, Młodzież i Juniorzy Młodsi.

Widoczni na zdjęciach powyżej tancerze kategorii Junior II Jakub Zieleziński i Wiktoria Kurek - ze Szkoły Tańca ESCUDO w Kaliszu - zajęli 8. miejsce w w stylu Latin i 16. w stylu standardowym. Zaś Olgierd Dróżdż i Sara Litorowicz - z wrocławskiej IGLICY - zajęli odpowiednio 24. miejsce w stylu Latin i 25. w stylu standardowym.

Poza powyższą dwójką par, w tej kategorii zatańczyła również spora grupa par z Polski, które wytańczyły sobie miejsca:

Junior 2 Standard:

  • 15. Eryk Peszyński & Wiktoria Pruszkowska
  • 26. - 28. Piotr Świątkowski & Ewa Korpak
  • 26.-28. Szydłowski Jakub & Dagmara Miłek
  • 29.–30. Adrian Nowacki & Julia Molenda
  • 32. Kacper Gajkowski & Hanna Maciejewska
  • 41.-42. Mateusz Spychalski & Natalia Karpińska

Junior 2 Latin:

  • 15. Szydłowski Jakub & Dagmara Miłek
  • 20.–21. Adrian Nowacki & Julia Molenda
  • 23. Miłosz Bienioszek & Aleksandra Kobielska
  • 26. Piotr Świątkowski & Ewa Korpak
  • 27.-28. Eryk Peszyński & Wiktoria Pruszkowska
  • 30. Mateusz Spychalski & Natalia Karpińska
  • 40.–42. Kacper Gajkowski & Hanna Maciejewska.

WYNIKI:



I na zakończenie Młodzież i Juniorzy I - pary polskie.


Styl Latin:
  • 15. Mateusz Dorot & Karolina Antczak
  • 20. Przemysław Walisiak & Katarzyna Kocoń
  • 25. Jarosław Biernat & Marta Możdyniewicz
  • 30. Michał Maciej Sypień & Karolina Kaminska
  • 35.–38. Marcin Kleist & Julia Bień
  • 42.-45. Michał Stelmaszczyk & Dorota Kaczmarek
  • 48. Wojciech Tomczak & Nicole Bogucka
  • 57. Kamil Chmiel & Joanna Sawula

Styl Standardowy:
  • 13.–14. Maciej Mikrzak & Martyna Michalik
  • 15. Maciej Konstanciuk & Daria Karbowniczak
  • 22. Marcin Kleist & Julia Bień
  • 31.–32. Jaroslaw Biernat & Marta Możdyniewicz
  • 35. Przemysław Walisiak & Katarzyna Kocoń

WYNIKI:



W kategorii najmłodszych - Juniorów I zatańczyły dwie polskie pary:
  • Mikołaj Falkowski & Kornelia Andrzejczak (11. miejsce - Latin)
  • Dawid Gajkowski & Kamilla Anuszkiewicz (14. miejsce - Latin i 9.-10. miejsce - Standard)

WYNIKI:




Przed rokiem w Pradze:

Komentarze: 5 Ostatnio dodany: 2013-09-21 | 12:36

Dziś jest
29 listopada 2021