KLUB KIBICA / 2013 / LIPIEC

Rostislav Kolesnik & Ida Marszałek

Schladming - Styrian Open 2013

Dodano: 2013-07-31 | 21:28:50


Lipcowy turniej w austriackim kurorcie Schladming - Styrian Open przyciąga przede wszystkim tancerzy Seniorów, obok których rywalizują także Amatorzy i Młodzież.


Rostislav Kolesnik i Ida Marszałek
foto: fotomesec.com

W roku bieżącym, zimą, w Schaldming odbyły się Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim. Lato, jak wspomnieliśmy, należało do tancerzy - głównie Seniorów. Zatańczyli oni w weekend 27-28 lipca 2013 - jubileuszowy 25. turniej - Styrian Open 2013.

Pomimo saharyjskich upałów na turniejach zameldowały się łącznie 422 pary. W kategoriach WDSF Senior I Standard i w Senior II Standard stawiła się cała czołówka światowa. Liczna była grupa WDSF Senior III Standard oraz WDSF Senior I i II Latin, a Młodzież zarówno w stylu Standard i Latin zatańczyła tylko finały.

Fascynująca była kategoria WDSF Dorośli Standard. Na trzech pierwszych miejscach uplasowali się rosyjscy tancerze:
  1. Dmitry Zharkov & Olga Kulikova
  2. Artem Bronnikov & Daria Grishko
  3. Leonid Khokhlov & Alexandra Shoshneva
Rewelacyjnie zatańczyli jedyni przedstawiciele Polski - Rostislav Kolesnik i Ida Marszałek, którzy zajęli 9. miejsce w półfinale. Do finału zabrakło im kilku skreśleń.

Organizatorzy zapewnili parom znakomite warunki - w pełni klimatyzowaną halę plus znakomitą infrastrukturę obiektów sportowych, co wpłynęło na znakomitą atmosferę turnieju, szczególnie podczas wieczornej gali.


foto: Andrzej Jakubowski

Tancerzy w Schaldming miał przyjemność oceniać - kolejny rok z rzędu  - Pan Andrzej Jakubowski, któremu dziękujemy za współpracę redakcyjną i mini relację z "alpejskiego" turnieju.

Dziś jest
29 listopada 2021