KLUB KIBICA / 2013 / LIPIEC

Plaza de Toros Cañaveralejo de Cali

Refleksje po Igrzyskach

Dodano: 2013-07-30 | 10:19:36


Finaliści The World Games 2013 konkurencji TANIEC w stylu standard - Andrzej Sadecki i Karina Nawrot podzielili się z nami swoimi wrażeniami z uczestnictwa w Igrzyskach w Cali.


Konkurencje tańca towarzyskiego (sportowego) i salsy podczas Igrzysk Sportów Nieolimpijskich w Cali odbywały się na Plaza de Toros Cañaveralejo (arena do walk z bykami). Jeszcze w piątek, w przeddzień pierwszego turnieju w stylu latynoamerykańskim i rund eliminacyjnych w salsie, nie było na tej arenie nic... - relacjonują Karina Nawrot i Andrzej Sadecki.

Parkiet ustawiony na platformie stojącej na piasku, na którym matadorzy walczą z bykami, był - delikatnie mówiąc - niezbyt wypoziomowany. Oprócz niespodzianek typu dziury między rozchodzącymi się panelami parkietu lub niespodziewanymi wypukłościami, trzeba było brać poprawkę także na różne jego spadki. Dodając do tego, momentami (szczególnie w pierwszych rundach), porywiste podmuchy wiatru, tańczenie w takich warunkach było "bardzo ekscytujace"...

W sumie warunki do tańca były bardzo słabe - dawno w takich nie tańczyliśmy... Jednak publiczność wynagradzała te niedogodności i dla takiej publiczności, z gorącym temperamentem, żywiołowo reagującej, możemy tańczyć zawsze i wszędzie!!! To publiczność (15.000 osób) szczelnie wypełniająca widownię "po samo niebo" powodowała, że atmosfera do tańca (mimo kiepskich warunków) była znakomita!

The World Games 2013 - Cali

Andrzej Sadecki i Karina Nawrot mieli już okazję w ubiegłym roku we wrześniu zatańczyć turniej, który odbył się także na otwartej przestrzeni. Było to w Moskwie - Turniej Mistrzów (startowali wówczas tylko mistrzowie krajów). Jedynym minusem turniejów na otwartej przestrzeni jest loteria związana z pogodą. W Cali półfinał Foxtrot'a pary tańczyły w deszczu, a Quick Step ze względu na deszcz został odwołany i wszystkie pary otrzymały taką samą ilość punktów za ten taniec...

Turniej od początku rozgrywany był w nowym systemie sędziowania The Judging System 2.0. W rundach eliminacyjnych sędziowie oceniali każdą parę na punkty, a nie - jak bywa to tradycyjnie - typowali określoną liczbę par do kolejnej rundy. W konsekwencji pary w pierwszych rundach tańczyły "długie kawałki" - ponad 2 minuty każdy taniec, co przy wysokim położeniu Cali nad poziomem morza (1.100 m), mniejszej ilości tlenu w powietrzu i +34*C nie było łatwe...

Ogólnie:

  • Otwarcie The World Games 2013 niesamowite - jak Igrzyska Olimpijskie!!!
  • Organizacja - nie potrafimy ocenić - mnóstwo policji i wolnotariuszy. Wszędzie byliśmy na czas dzięki eskorcie policji, wiec było raczej ok!
  • Hotel, w którym nas zameldowano także ok - ***** Radisson Royal Cali. Ciekawostką jest ze wiele par, sędziów i działaczy mieszkało w bardzo wielu hotelach, apartamentach, a nawet stancjach. Nam się trafilło super, za co organizatorom bardzo dziękujemy!
  • Salsa w wykonaniu pary z Columbii - Jéfferson Benjumea (17) & Adriana Ávila (15) - nigdy w życiu czegoś takiego nie widzieliśmy!!! Wow!

Udział w The World Games 2013 - Cali, Kolumbia, był dla nas kolejnym tanecznym doświadczeniem i piękną przygodą. Bardzo miło będziemy wspominać czas spędzony w Kolumbii w Cali razem z naszymi wieloletnimi znajomymi z tanecznych parkietów.

Para ver Cali e Columbia !!!!!


Komentarze: 1 Ostatnio dodany: 2013-08-02 | 00:31

Dziś jest
8 grudnia 2021