KLUB KIBICA / 2013 / MARZEC

Vienna Dance Concourse 2013 Wiedeń, Ratusz

Vienna Dance Concourse

Dodano: 2013-03-28 | 07:32:47


23 i 24 marca 2013 roku w wiedeńskim Ratuszu (Austria) odbyły się turnieje WDSF tylko dla par seniorów. Vienna Dance Concourse to turnieje z wieloletnią tradycją. W bieżącym roku uczestniczyło w nich 443 pary, w tym także polskie pary.


Współpraca redakcyjna i foto:
Andrzej Jakubowski

Turnieje odbywały się w szczególnej scenerii głównej sali wiedeńskiego Ratusza. Wśród kilkuset par, zatańczyły 4. pary z Polski, z których - niezmiennie jak dotąd - najlepiej prezentowali się Państwo Robert i Katarzyna Szlendak, którzy w siedmio-parowym finale turnieju WDSF Senior II Open Standard zajęli 6. miejsce.

Senior II Standard

Robert i Katarzyna Szlendak
i finaliści WDSF Senior II Open Standard
foto: Andrzej Jakubowski
Konkurs wygrali Włosi - Moreno Carnelli & Michela Saggiorato.


foto: Andrzej Jakubowski

W turniejach Senior I standard brylowali Czesi - Zdenek Pribyl & Lenka Pribylova, Senior I latin Rosjanie - Sergey Makarenko & Tatiana Nikolaeva i w Senior III standard również Rosjanie - Victor Berezin & Elena Martynenko. Oprócz Państwa Roberta i Katarzyny Szlendak, w turniejach w Wiedniu zatańczyły jeszcze trzy polskie pary:
  • Emil Gajda & Dorota Gajda - Senior I Standard
  • Adam Suszczewski & Elżbieta Król - Senior II Standard / Latin
  • Andrzej Oruba & Beata Lichocka - Senior III St.

Pary miał przyjemność oceniać Pan Andrzej Jakubowski, z Wrocławia, któremu dziękujemy za współpracę i foto-korespondencję z Wiednia.Dziś jest
8 grudnia 2021