KOMENTARZE

Artykuł: MSiT wyróżnia i nagradza

powrót

Poprzednia 12 Następna
27

~Sadecki

Dodano: 2013-03-26 | 12:00
Sadecki był drugi natomiast nie jest członkiem Kadry Narodowej Ministerstwa Sportu i Turystyki,dlatego nie podlega finansowaniu ponieważ wnioskuje to PZTSpor.czyli Pan Nowogórski a nie Pan Witos.
26

~Do nizej

Dodano: 2013-03-23 | 09:53
4 byl Tomczak !!!
25

~Do wypowiedzi 16

Dodano: 2013-03-23 | 09:17
Proszę czytać ze zrozumieniem, pisałam o medalach MISTRZOSTW ŚWIATA, tam Kosaty był PIERWSZY, Rusu TRZECI, a Sadecki CZWARTY! Dostali nagrody za medale MUSTRZOSTW ŚWIATA, a nie MISTRZOSTW POLSKI. Dziękuję za uwagę.
24

~DO NIŻEJ

Dodano: 2013-03-22 | 12:46
Można podać zasady egzaminowania takich sędziów? Czy każdy obywatel ma prawo przystąpić do takiego egzaminu, tak jak to ma miejsce w innych dyscyplinach sportu?
23

~xxx

Dodano: 2013-03-21 | 23:14
Są sędziowie którzy mają takie uprawnienia, licencje sędziego tańca sportowego i zdali egzaminy PZTSport. PTT nie ma takich uprawnień aby egzaminować takich sędziów. W zeszłym roku wszyscy polscy sędziowie z MP w Mikołajkach
mieli i mają nadal takie licencje. Można sprawdzić kto.
22

~zapytanie

Dodano: 2013-03-21 | 14:54
Czy w takim razie mogą sędziować MP w Mikołajkach sędziowie nie posiadający uprawnień państwowych do sędziowania takiej rangi imprezy? Czy sędziowie PTT posiadają takie uprawnienia i wogóle któryś z polskich sędziów takie uprawnienia posiada.
Do prawnika-bardzo dziękuję za rzetelną informację, może tak więcej podobnych osób poruszy problemy PTT w kontekście jego funkcjonowania w odniesieniu zapisów STATUTOWYCH PTT. (Opłat członkowskich dot.dzieci zrzeszonych w tej organizacji)
21

~Wyjasnienie

Dodano: 2013-03-20 | 08:36
PTT I FTS nie sa związkiem sportowym tylko stowarzyszeniem i nie podlegają pod przepisy Ministra Sportu i Turystyki.Jedynym zwiazkiem posiadającym uprawnienia do wnioskowania nagród jest PZTSor.Wystarczy wystąpić do związku o wydanie licencji sportowej i brać udział w imprezach organizowanych przez PZTSor./Mistrzostwa Polski i Puchar Polski/
20

~korekta

Dodano: 2013-03-20 | 00:26
oczywiscie chodził mi o MP a nie MO literówka
19

~do niżej

Dodano: 2013-03-20 | 00:23
bo PTTT na głowie staje aby pary nie startowały w federacji która jest dofinansowana przez ministerstwo sportu jak cię to interesuje to wyslij swoje dzieci na MO w ten wekend do Mikołajek
18

~mama

Dodano: 2013-03-19 | 22:46
Wg moich wyliczen Marek Kosaty z Paulinką otrzymali 2300 x 6= 14.800 i moze jeszcze stypendium misiecznie po 2300?? Dlaczego w PTT nikt nie informuje rodziców o takich możliwościach?
17

~prawnik

Dodano: 2013-03-19 | 22:39
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPORTU i TURYSTYKI
z dnia 15 października 2012 r.
w sprawie stypendiów sportowych dla członków kadry narodowej
3. Członek kadry narodowej, który uczestniczył we współzawodnictwie międzynarodowym nieobjętym programem
igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych, może otrzymać stypendium:
1) jeżeli w mistrzostwach świata w kategorii seniorów zajął:
a) 1 miejsce – do 1,00-krotności podstawy,
b) 2 miejsce – do 0,70-krotności podstawy,
c) 3 miejsce – do 0,50-krotności podstawy;
2) jeżeli w mistrzostwach Europy w kategorii seniorów zajął:
a) 1 miejsce – do 0,75-krotności podstawy,
b) 2 miejsce – do 0,45-krotności podstawy,
c) 3 miejsce – do 0,40-krotności podstawy.
Stypendium przyznaje sie na okres do 12 miesiecy.
§ 4. 1. Podstawę ustalenia miesięcznej wysokości stypendium stanowi kwota 2300 zł, zwana dalej ,,podstawą”.

2. W konkurencjach sportowych niewymienionych w ust. 1 (dyscypliny olimpijskie -przyp autora) nagroda może być przyznana do wysokości:
1) za zajęcie w mistrzostwach świata:
a) pierwszego miejsca – do 6-krotności podstawy,
b) drugiego miejsca – do 4-krotności podstawy,
c) trzeciego miejsca – do 3-krotności podstawy;
2) za zajęcie w mistrzostwach Europy:
a) pierwszego miejsca – do 4-krotności podstawy,
b) drugiego miejsca – do 3-krotności podstawy,
c) trzeciego miejsca – do 2-krotności podstawy.
16

~Do -wyjasnienie

Dodano: 2013-03-19 | 22:18
Kosaty był pierwszy, Sadecki - DRUGI, Sergiu trzeci wiec medal Sadecki otrzymał srebrny. Nie był w kadrze narodowej i nie mogl dostac kasy bo tylko kadrowicze moga dostawac nagrody i stypendia sportowe.
15

~Wyjaśnienie

Dodano: 2013-03-18 | 11:11
Sadecki nie dostał nagrody przede wszystkim dlatego, że nie miał medalu na Mistrzostwach Świata! Medal miał Kosaty i Rusu i dlatego oni nagrody dostali, a nie z żadnego innego powodu, więc nie wymyślajcie jakiś dziwnych teorii spiskowych.
14

~Panie Dancer

Dodano: 2013-03-17 | 21:49
Sadecki nie dostał kasy bo nie jest w Kadrze Narodowej i nie tańczył Mistrzostw Polski PZTSpor.Ponadto nie posiada licencji sportowej PZTSpor.W Paryżu były otwarte MS w których mógł zatańczyć każdy tancerz.Ministerstwo Sportu i Turystyki może finansować tancerzy posiadających licencje sportowe PZTSpor.Nikt nie zabrania nikomu startować w MP PZTSpor. w Mikołajkach co pozwoli Wam ubiegać się o dofinansowanie w tym roku.Nieobecni nie maja racji.
13

~dancer

Dodano: 2013-03-17 | 21:30
Wszyscy tak mówicie, że WDP takie nieskazitelne jest, a nie zauważyliście 1 szczegółu. Otóż z polskich par, które stanęły na tych mistrzostwach na pierwszych 4 miejscach, nagrody pieniężne otrzymały tylko pary z miejsc 1 i 3. Dlaczego nie dostał Sadek, który był na drugim miejscu? (Tomczak może nie dostał, bo jednak medalu nie zdobył).

Mnie się jednak wydaje, że nawet jeśli miałyby być uhonorowane tylko 2 pary to powinny to być miejsca 1 i 2, a jednak tak się nie stało. Dlaczego? Dla mnie jedynym jakimkolwiek wytłumaczeniem może być fakt, że Sadek i Tomczak zatańczyli MP PTT i FTS, przez co WDP zniżyło się do poziomu tych 2 organizacji. I tyle z "Freedom to Dance".
Poprzednia 12 Następna

Dziś jest
4 grudnia 2021