KLUB KIBICA / 2013 / LUTY

Szymon Kuliś & Margarita Zvonova

Z przygodami dolecieli do Moskwy

Dodano: 2013-02-27 | 07:44:25


Gdy w miniony weekend w Polsce, w Opolu, odbywały się Mistrzostwa Polski PTT i FTS, w Moskwie trwał turniej Latin Kvartal Cup 2013, na który, z przygodami, ale szczęśliwie, dotarli polscy reprezentanci - Szymon Kuliś i Margarita Zvonova.


Szymon Kuliś & Margarita Zvonova
foto: Włodzimierz Wawro

Jak wspomnieliśmy w zajawce, podróż Szymona Kuliś z Margaritą Zvonova do Moskwy, nie należała do najszczęśliwszych już od samego początku. W piątek rano (22 lutego) lot do ZURICHU - przez który lecieli do Moskwy - został opóźniony. W Zurichu okazało się, że planowy lot do Moskwy został odwołany?! Zostali więc przebookowani na inne połączenie, ale nie był to koniec problemów, gdyż w najbliższym locie z Zurichu do Moskwy nie było już dla nich miejsca, dlatego też polecieli do Frankfurtu, skąd wieczornym lotem udali się do Moskwy.

Z uwagi na różnicę czasową pomiędzy Warszawą a Moskwą, która zimą wynosi 3 godziny, Szymon z Margaritą na moskiewskie lotnisko Vnukovo dotarli po całym dniu podróżowania (3 godziny lot plus 3 godziny zmiana czasu) o 2 w nocy następnego dnia podróży, w sobotę 23 lutego, w dniu w którym tańczyli.

Ponieważ nieszczęścia lubią chodzić parami, to wyniku zawirowań z połączeniami jedna z walizek nie doleciała na miejsce razem z właścicielami :(, ale szczęśliwie, a może przezornie, nasi bohaterowie niezbędne rzeczy do turnieju spakowali do bagaży podręcznych.

Pierwsza runda konkurencji WDSF World Open Standard rozpoczynała się o godzinie 11:30. Szczęśliwie dla naszej pary organizatorzy - Svietlana Tverianovich i Sergiej Duvanov, poinformowali naszych reprezentantów, iż mogą przyjechać i rozpocząć turniej w drugiej rundzie, z racji posiadania przez nich "gwiazdki" - 35-tego, aktualnie, miejsca w uprzywilejowanej pierwszej 50-tce par standardowych rankingu WDSF.

Mimo przygód, stresu i problemów związanych ze zmianą czasu Szymon Kuliś i Margarita Zvonova zajęli dobre - 8. półfinałowe miejsce. Do finału zabrakło im 4 skreśleń. Pary oceniał 13-o osobowy panel sędziowski, w którym nie było reprezentanta Polski, a cały finał należał do par rosyjskich:
 1. Dmitry Zharkov & Olga Kulikova - Rosja
 2. Alexey Glukhov & Anastasia Glazunova - Rosja
 3. Vadim Shurin & Anastasia Meshkova - Rosja
 4. Artem Bronnikov & Daria Grishko - Rosja
 5. Andrey Sergunin & Alina Glazkova - Rosja
 6. Artem Terekhov & Olga Morozova - Rosja

Do turnieju przystąpiły 173 pary z 15 krajów.
W programie 11. edycji turnieju Latin Kvartal Cup 2013, który odbywał się w Crocus Expo Centre w Moskwie już od czwartku, 21 lutego 2013 roku, oprócz jednej z głównych konkurencji - WDSF World Open Standard, w której tańczyli Szymon Kuliś i Margarita Zvonova, były również WDSF Profesional Division Mistrzostwa Europy Latin. Mistrzostwa z udziałem 33. par (bez reprezentantów Polski) odbyły się także w sobotę, 23 lutego, a finałowa szóstka najlepszych par, to:
 1. Zoran Plohl & Tatsiana Lahvinovich - Słowenia
 2. Martino Zanibellato & Michelle Abildtrup - Dania
 3. Vladimir Karpov & Mariya Tzaptashvilli - Rosja
 4. Sergey Tatarenko & Viktoria Tatarenko - Niemcy
 5. Evgeny Stepanov & Valeria Fetisova - Rosja
 6. Daniele Sargenti & Uliana Fomenko - Włochy

WYNIKI - WDSF PD Mistrzostwa Europy Latin


Poniżej mistrzowska trójka par w 1/8 finału.

Dziś jest
26 czerwca 2022