KLUB KIBICA / 2013 / LUTY

Finaliści WDSF Mistrzostw Świata Senior III Standard

Festiwal w Antwerpii

Dodano: 2013-02-02 | 12:31:22


O piątku 1 lutego trwa w Antwerpii (Belgia) 13-ta edycja Antwerp Stars Cup. Pierwszego dnia festiwalu odbyły się WDSF Mistrzostwa Świata Senior III Standard.


Finaliści WDSF Mistrzostw Świata Senior III Standard
foto: Prof. dr Helmut Roland

WDSF Mistrzostwa Świata Senior III Standard, czyli tancerzy powyżej 55 lat, zgromadziły na starcie ponad 200. par !!! z których najliczniej reprezentowane były Niemcy i Włochy jednak tytuł Mistrzów Świata przypadł Słoweńcom - Vitam Kodelja & Barbara Kodelja. W finale zatańczyli także reprezentanci Finlandii, Rosji i Włoch.


  1. Vitam Kodelja & Barbara Kodelja - Słowenia
  2. Jouko Leppala & Helja Leppala - Finlandia
  3. Jari Redsven & Anne Redsven - Finlandia
  4. Victor Berezin & Elena Martynenko - Rosja
  5. Bruno Lazzareschi & Ida Zotta - Włochy
  6. Maurizio Carugati &- Mariagrazia Giovenco - Włochy


W Mistrzostwach Seniorów III nie uczestniczyły polskie pary. Nie było także reprezentanta Polski w panelu sędziowskim.

Dziś, w sobotę 2 lutego, mistrzostwa świata rozgrywają Seniorzy I w 10 tańcach. Natomiast trzeciego dnia festiwalu (3 lutego) odbędą się kolejne mistrzostwa świata - w nowej konkurencji w WDSF - młodzieży poniżej 21 lat w stylu Standard. Niestety listy startowe są skrzętnie "chronione" przez organizatorów i z tego powodu nie są znane startujące w powyższych mistrzostwach pary.


P.S. Dziękujemy Natashy, za uzupełnienie artykułu odnośnikiem do list startowych Antwerp Stars Cup - wg stanu na 30 stycznia 2013 roku, dzięki którym wiemy, że dziś w WDSF Mistrzostwach Świata Senior I w 10 tańcach Polskę reprezentują Tomasz i Róża Kucharczykowie, zaś w niedzielę - w Mistrzostwach poniżej 21 lat - Rostislav Kolesnik & Ida Marszałek.Dziś jest
7 sierpnia 2022