KLUB KIBICA / 2012 / GRUDZIEŃ

Szymon Kuliś & Margarita Zvonova

Szymon i Margarita w Kilonii

Dodano: 2012-12-18 | 09:29:05


W wielu niemieckich szkołach tańca tradycją są świąteczne turnieje tańca, którym przyświeca cel wspólnej zabawy zarówno tancerzy jak i widzów. Jednym z takich turniejów był turniej w Kolonii, w którym na imienne zaproszenie uczestniczyli Szymon Kuliś i Margarita Zvonova.


Szymon Kuliś & Margarita Zvonova
foto: Włodzimierz Wawro
 
Świąteczny turniej był świętem tanecznym dla całej Kilonii. Organizowany był już 26. raz z rzędu, a odbył się w sobotę 15 grudnia. Organizatorzy zaprosili po jednej parze tanecznej z Litwy, Estonii, Danii, Polski, Łotwy i trzy pary z Niemiec. W gronie 5. sędziów, trzech pochodziło z Niemiec, a dwóch z Danii. Jak na Niemców przystało turniej był świetnie zorganizowany, a tancerze byli gośćmi organizatorów, którzy zaproszonym parom pokrywali koszty całej podróży, wyżywienia, hotelu, itp. ...

Do tańca parom grała na żywo polska orkiestra! Szymona i Margaritę wspierała duża grupa polskich kibiców mieszkających w Niemczech na stale. Pomiędzy rundami turnieju widzowie i goście tańczyli na tzw. "General dancing" oraz oglądali inne pokazy.

Jeśli chodzi o wyniki turnieju, to nasi przedstawiciele zdecydowanie wygrali cały turniej i wszystkie pięć tańców. Uczestniczyło 9. par tancznych, które tańczyły trzy rundy. W finale zatańczyli:
  1. Szymon Kuliś & Margarita Zvonova - Polska
  2. Pasquale Farina & Sofie Koborg - Dania
  3. Zymantas Kucikas & Urte Januskeviciute - Litwa
  4. Andres End & Veronika End - Estonia
  5. Daniel Radu & Anne Weber - Niemcy
  6. Gerds Ivuskans & Beate - Katarina Zeltina - Łotwa

Dziś jest
29 listopada 2021