KLUB KIBICA / 2012 / PAŹDZIERNIK

Krystian Radziejowski & Sylwia Maczek

Puchar Bałtyku 2012 Latin za nami

Dodano: 2012-10-21 | 12:27:59


W Elblągu od piątku, 19 X 2012 roku, trwa jeden z najbardziej klimatycznych festiwali tańca w Polsce i nie tylko. Jesteśmy po pierwszym z wiodących turniejów festiwalu - WDSF World Open Latin, który odbył się w sobotę.


Krystian Radziejowski & Sylwia Maczek
foto: Marcin Tumasz

Gdy za organizacją Festiwalu, i nie tylko, stoi instytucja państwowa - Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" wsparta strategicznym sponsorem - paliwowym potentatem Grupą LOTOS SA, a do tego dodamy nowoczesny obiekt Centrum Sportowo-Biznesowe, to trudno aby 13. już Festiwal Baltic Cup w Elblągu się nie udał i nie zbierał pochlebnych recenzji.

Do sobotniego (20 X 2012), głównego turnieju WDSF World Open Latin przystąpiło 67. par, w większości polskich, a miejsca w finale 13. sędziów "rozdzieliło" prawie zgodnie z kolejnością par w światowym rankingu WDSF, w którym miejsce piąte "przypadło" reprezentantom Polski - Krystianowi Radziejowskiemu i Sylwii Maczek.

Finał WDSF World Open Latin:

  1. Guillem Pascual & Rosa Carne - Hiszpania
  2. Jevgenij Suvorov & Tina Bazokina - Łotwa
  3. Joel Lopez & Kristina Bespechnova - Hiszpania
  4. Roman Gerbey & Vera Bondareva - Ukraina
  5. Krystian Radziejowski & Sylwia Maczek - Polska
  6. Alexandr Shmonin & Maria Kolmakova - Rosja
WYNIKI - WDSF World Open Latin

Podczas Gali Wieczornej tancerzom do tańca przygrywała 30-osobowa Orkiestra Filharmonii Obwodowej z Grodna pod batutą Borysa Myagkova, a sama gala był transmitowana na żywo w Internecie. Podobnie będzie dziś, w niedzielę 21 X 2012 roku, podczas trzeciego dnia festiwalu w którym w głównej roli wystąpią tancerze standardowi w turnieju WDSF World Open Standard, do udziału w którym zgłosiło się 68. par tanecznych.


Komentarze: 13 Ostatnio dodany: 2012-10-23 | 12:14

Dziś jest
28 maja 2022