KLUB KIBICA / 2012 / MARZEC

Andrzej Sadecki & Karina Nawrot

Rimini Open 2012

Dodano: 2012-04-04 | 11:16:45


Jak co tydzień, co weekend, tancerze wyruszają na podbój parkietów tanecznych zarówno w Polsce jak i w Europie, czasami na innych kontynentach. Miniony weekend (31 marca i 1 kwietnia) był dużo skromniejszy niż poprzedni.


Andrzej Sadecki & Karina Nawrot
foto: Rob Ronda

Spośród wielu turniejów rozegranych w kilku krajach Europy, w tylko jednym uczestniczyły polskie pary. Był to turniej we Włoszech - Rimini Open 2012. W jednej z głównych konkurencji tego turnieju WDSF International Open Standard zatańczyli Andrzej Sadecki i Karina Nawrot, którzy w konkurencji z 79. parami zajęli 6. miejsce. Przed naszymi  tancerzami w finale zatańczyli:

  1. Benedetto Ferruggia & Claudia Kohler - Niemcy
  2. Dmitry Zharkov & Olga Kulikova - Rosja
  3. Evgeny Moshenin & Genny Favero - Włochy
  4. Marco Cavallaro & Letizia Ingrosso - Włochy
  5. Francesco Galuppo & Debora Pacini - Włochy
  6. Andrzej Sadecki & Karina Nawrot - Polska
W tej konkurencji na dalszych miejscach zatańczyły trzy polskie pary:
  • Artur Kozuń & Kamila Wierzyńska - 24. miejsce,
  • Maciek Nagorski & Magdalena Froń - 33. miejsce i
  • Kamil Kruk & Magdalena Telepko - 63. miejsce.

W turniejach "wschodzących gwiazd" w stylu latynoamerykańskim - finałowe, 3. miejsce wytańczyła para Leonardo Capurso & Magdalena Perlindka (włosko-polska para, reprezentująca Polskę), zaś miejsce 7.-8. w półfinale zajęli Tobiasz Uniejewski & Antonina Zhukova.

Natomiast dzień wcześniej, 30 marca, w stylu standardowym finał i 6. miejsce przypadło Macikowi Nagórskiemu i Magdalenie Froń, a Tobiasz Uniejewski i Antonina Zhukova zajęli 19. miejsce.

Turnieje w Rimini sędziowali z Polski Pan Robert Wota i jako reprezentant Ukrainy - Pan Igor Gutowski, na co dzień pracujący w Gliwicach.

WYNIKI

Dziś jest
3 grudnia 2021