KLUB KIBICA / 2012 / LUTY

Andrzej Sadecki & Karina Nawrot

Mistrzostwa (Polski???) PTT i FTS

Dodano: 2012-02-11 | 19:07:16


Dziś, 11 lutego, w Nowej Rudzie pierwsza odsłona Mistrzostw (Polski???) PTT i FTS. Główną konkurencją jest dziś turniej par dorosłych w stylu standard.


Andrzej Sadecki & Karina Nawrot
foto: Rob Ronda

Krótko przed 20:00 zakończył się w Nowej Rudzie pierwszy dzień Mistrzostw PTT i FTS.

W konkursie par dorosłych w stylu standardowym zwyciężyli Andrzej Sadecki i Karina Nawrot, którym przypadł tytuł Mistrzów PTT i FTS. W finale, na kolejnych miejscach, zatańczyły pary:
 1. Andrzej Sadecki & Karina Nawrot - Mistrzowie PTT i FTS
 2. Dariusz Myćka & Bianka Żubrowska
 3. Wojciech Jeschke & Małgorzata Kowalska
 4. Mateusz Papużyński & Katarzyna Czyżyk
 5. Krzysztof Musioł & Karolina Anioł
 6. Mateusz Śmikiel & Maria Sielicka
W konkurencji par dorosłych wystartowało łącznie 57. par.


W drugiej rozegranej dziś konkurencji - Juniorów II w stylu Latin, zatańczyło 35. par.
Finałowa szóstka mistrzowskich par to:
 1. Mateusz Brzozowski & Justyna Możdżonek - Mistrzowie PTT i FTS
 2. Dawid Podgajny & Oliwia Popek
 3. Mateusz Dreling & Justyna Polakowska
 4. Michał Kieszek & Teresa Kusy
 5. Kamil Kucharczyk & Marta Mozdyniewicz
 6. Bartosz Ługowski & Marta Podgórska


Mistrzostwa oceniało 9-ciu sędziów punktujących, a z zapowiadanych wcześniej trzech sędziów zagranicznych w Nowej Rudzie sędziowała jedynie Pani Nina Salgale z Łotwy. Nie byli obecni Włoch - Alberto Pregnolato i Holender - Greg Smith.Post scriptum:

Mistrzostwa Polski PTT i FTS czy Mistrzostwa PTT i FTS?

Twist Service jest w posiadaniu dokumentu, w którym organ nadzoru nad PTT, w tym przypadku Prezydent Miasta Krakowa, ".. wnosi o usunięcie stwierdzonych naruszeń ustawy o sporcie oraz dokonanie zmian w używanym nazewnictwie .."

W tym samym dokumencie czytamy, że:

Organ nadzoru przyjmuje wyjaśnienia, że PTT nie powołuje reprezentacji Polski tylko reprezentację PTT. Należy również przyjąć wyjaśnienia, że będąc członkiem organizacji międzynarodowych uczestniczy się w zawodach przez nie organizowanych.
(...)
W związku z powyższym, zgodnie z art. 13 ust. 1 pkt 3 ustawy o sporcie władze PTT, które w zakresie powoływania swojej reprezentacji nie są chronione przepisami ustawy powinny dołożyć szczególnej staranności używanego nazewnictwa reprezentujących PTT grup i usunąć ze wszystkich dokumentów wszelkie określenia dotyczące własnej reprezentacji, które mogą sugerować, że chodzi o reprezentację Polski, a także nie używać w dokumentach określeń takich jak "kadra narodowa", "reprezentacja Polski" do czego wyłączne prawo na mocy ustawy posiada Polski Związek Tańca Sportowego.

oraz, że:

prawo używania nazw własnych: "Mistrz Polski", "Puchar Polski" - zgodnie z ustawą przysługuje wyłącznie polskim związkom sportowym, w tym Polskiemu Związkowi Tańca Sportowego i dlatego należy dokonać stosownych zmian nazewnictwa w tym zakresie.

Dziś jest
28 czerwca 2022