KLUB KIBICA / 2011 / GRUDZIEŃ

Turniej w Limbach Oberfrohna

Dodano: 2011-12-06 | 07:27:36


Za mną kolejny wyjazd, tym razem na zachód, do Niemiec na turniej "Internationales Weihnachtstanzturnier" zorganizowany przez Klub Taneczny "Orchidea" w Limbach Oberfrohna.


Współpraca redakcyjna i foto:
Andrzej Jakubowski

Klub Taneczny "Orchidea" w miejscowości Limbach Oberfrohna (Saksonia) istnieje już od 45. lat.

Tradycją turnieju tańca w Limbach Oberfronhna jest połączenie turnieju dla par z balem dla "normalnej" publiczności, z tej też przyczyny do tańca zarówno parom jak i publiczności akompaniowała orkiestra.


W pięknej świątecznej oprawie zatańczyły pary taneczne z pięciu krajów, a wśród nich, w doborowym towarzystwie, wrocławska para Robert Magiera i Małgorzata Borsuk zdobyła finałowe 2. miejsce. Zwyciężyli Czesi - Martin Dvorak i Zuzana Silhanova.

Podobała mi się postawa naszych tancerzy, którzy zaprezentowali solidną "łacinę", znajdującą uznanie wśród międzynarodowego jury.

Dla "naszej" pary było to kolejne pozytywne doświadczenie. Widzowie to "zwyczajna" publiczność także tańcząca, dla której turniej tańca jest artystycznym spektaklem na porządnym europejskim poziomie.


Klub ORCHIDEA to typowy niemiecki klub taneczny, działający na prawach stowarzyszenia. Zrzesza około 100. członków, będących na własnym rozrachunku. Mieliśmy okazję "wizytować" nowo otwartą salę taneczną z pełnym zapleczem i specjalnym tanecznym parkietem (przystosowanym do zajęć tanecznych, redukującym ryzyko kontuzji). Całość zrobiła na nas ogromne wrażenie. Klubowi szefuje Pan Wilfried Krueger.


Andrzej Jakubowski
Komentarze: 5 Ostatnio dodany: 2011-12-19 | 17:56

Dziś jest
27 maja 2022