KLUB KIBICA / 2011 / PAŹDZIERNIK

Mons Belgia

Dodano: 2011-10-23 | 19:23:36


Mons, to miasto w Belgii, położone niedaleko granicy z Francją. W miniony weekend, odbyły się w tym mieście WDSF Mistrzostwa Świata Senior III Standard, WDSF PD Mistrzostwa Europy Standard i WDSF International Open Standard. W tej ostatniej konkurencji były polskie "akcenty".


Wspomniane konkursy odbyły się w ramach wydarzenia tanecznego BELGIUM OPEN 2011. Piszącego ten artykuł zaskoczyła bardzo duża liczba par startujących w WDSF Mistrzostwach Świata Senior III Standard - 206 !!! Zapewne formuła "open" mistrzostw jest przyczyną tak dużej liczby startujących par, ale to są dorośli tancerze powyżej 55 lat.

Chciałoby się, aby i w Polsce był prężnie działający ruch tancerzy seniorów. Twist Service zauważa wysiłki czynione w tym kierunku, o czym można przeczytać na naszych stronach oraz własnej stronie polskich seniorów - www.SeniorDance.pl.

Póki co najliczniejszą taneczną seniorską nacją są Niemcy i Włosi, a w sobotę, 22 października, Mistrzami Świata Senior III Standard zostali Finowie - Jouko Leppälä & Heljä Leppälä. W tej konkurencji niestety polskich barw nikt nie bronił.

MŚ Jouko Leppälä & Heljä Leppälä oraz Paolo Bosco i Sylwia Pitton

Mistrzowie Świata Senior III Standard
Jouko Leppälä & Heljä Leppälä
w towarzystwie Paolo Bosco i Sylwii Pitton
foto: Paweł Stękała

WYNIKI - Mistrzostw Świata Senior III Standard


Kolejnym turniejem mistrzowskim w Mons były WDSF Professional Division Mistrzostwa Europy Standard, czyli turniej par zawodowych zrzeszonych w WDSF, który odbył się w niedzielę 23 października 2011 r. Podobnie jak w turnieju seniorów, tak i w tej konkurencji, nie było polskich par. Mistrzami Europy zaś zostali Włosi - Domenico Soale & Gioia Cerasoli.

WYNIKI - WDSF Mistrzostwa Europy StandardAkcent polski podczas Belgium Open 2011 - to udział dwóch polskich par w turnieju WDSF International Open Standard, które w tym konkursie zajęły miejsca:
  • 19.-20. Krzysztof Musioł & Karolina Anioł
  • 31.-32. Paweł Stękała & Danuta Kwaśny.
Turniej wygrali Rosjanie - Nikolay Darin & Natalia Seredina.

WYNIKI - WDSF International Open Standard


Nasi tancerze połączyli przyjemne z pożytecznym i przy okazji pobytu w Belgii zwiedzili, między innymi, Parlament Europejski w Brukseli.

Dziś jest
8 sierpnia 2022