KLUB KIBICA / 2010 / SIERPIEŃ

Budapesztański Gryf

Hungarian Open 2010

Dodano: 2010-09-01 | 20:29:00


Dokładnie tydzień po zakończeniu German Open Championships 2010, odbyły się dwa turnieje IDSF International Open Standard i Latin w Budapeszcie.


Jak zwykle turnieje International Open mają zdecydowanie lepszą obsadę, na co wpływa wyższa ranga turnieju oraz możliwość zdobycia większej ilości punktów w rankingu.

W stylu Standardowym zatańczyło 28. par, a w Latin - 31. Startująca w barwach Polski para Marcin Kiszteliński i Kamila Dąbrowska dobrze zaprezentowali się zajmując 18-te miejsce w Standardzie i 24-te w stylu Latin. Poziom par był bardzo wysoki i umiejscowienie się w ćwierćfinale nie było łatwe.

Pierwszego dnia (28.08.2010) Standard wygrała para węgierska Csaba Laszlo i Anna Mikes. Drugie miejsce zajęła para rosyjska - Ivan Novikov i Margarita Klimenko. Trzecie przypadło parze reprezentującej Rumunię Rares Cojoc i Katarzynie Kapral (polski akcent). Kolejne miejsca w finale zajęły pary z Rosji, Niemiec i Ukrainy.

Finał IDSF International Open Standard

Wyniki IDSF International Open Standard

Dzień drugi (29.08.2010) był szczęśliwy dla francuskiej pary Charlesa-Guillame Schmitt i Eleny Salikhovej, Drugie miejsce zajęła para Marius-Andrei Balan i Nina Bezzubova - reprezentaci Niemiec, rewelacyjna para, w mojej ocenie najlepsza. Trzecie przypadło rosyjskiej parze Dmitry Pugachev i Elena Zyuzyukina. W finale, kolejne pary, z Finlandii, Wegier i Niemiec.

Fianał IDSF International Open LatinNa zdjęciach powyżej:
Pan Andrzej Jakubowski w towarzystwie sędziów (od lewej): Istvana Toth z Rumunii i Francka Brangbour z Francji oraz, na kolejnym, z Carolyn Smith (Włochy), która wkrótce, 17-19 września br. będzie gościć w Polsce przy okazji szkolenia tanecznego, którego gospodarzami są Andrej Mosejcuk i Kamila Kajak.

Redakcja Twist Service serdecznie dziękuje Panu Andrzejowi Jakubowskiemu za korespondencję z Budapesztu, w którym turnieje Hungarian Open 2010 zamknęły tegoroczny taneczny sezon letni.

Kolejnej korespondencji Pana Andrzeja Jakubowskiego spodziewamy się pod koniec października br. z Helsinek. Do stolicy Finlandii Pan Andrzej został zaproszony - w charakterze sędziego - przez Vieno i Heikki Ketonet - organiztorów  HELSINKI Open Dance Festival 2010.

Dziś jest
3 grudnia 2021