KLUB KIBICA / 2009 / LIPIEC

Andrzej Sadecki & Karina Nawrot

Andrzej i Karina w Azji

Dodano: 2009-07-23 | 18:08:12


Andrzej Sadecki i Karina Nawrot - WiceMistrzowie Polski w tańcach standardowych, blisko dwa tygodnie lipca b.r. pracowicie spędzali w Azji.


Rozpoczęli od Indonezji, gdzie 11 i 12 lipca b.r. w Surabaya uczestniczyli w I International Indonesia Cup - wygrywając turniej Amatorów Standard. W tej konkurencji startowało 46 par.
W turnieju tym rozgrywano również inne konkurencje - między innymi dla par zawodowych.

Następnego dnia z Surabaya  Andrzej i Karina przenieśli się do Hong Kongu, by wieczorem zatańczyć pokaz w Studio Waltera Luck'a.

Kolejnym etapem azjatyckiej "tanecznej" podróży były Chiny, a konkretnie Shenzhen, w którym w dniach 18 i 19 lipca br. odbył się - pierwszy z 10  - Puchar Świata WDC. Ciekawostką jest, że właśnie w Shenzhen przez najbliższych 10 lat, rokrocznie będzie rozgrywany Puchar Świata WDC.
Pierwszą edycję Pucharu Świata w tańcach latynoamerykańskich wygrali nasi reprezentanci Michał Malitowski & Joanna Leunis. Gratulujemy!

Kilka dni przerwy między turniejami Andrzej z Kariną wykorzystali na odpoczynek i udzielenie lekcji tańca chińskim parom. Wśród wykładowców na warsztatach dla miejscowych par - oprócz Andrzeja i Kariny - byli również Emanuel Valeri & Tania Kehlet i Simone Segatori & Annette Sudol.

Nasi WiceMistrzowie byli oczarowani i zachwyceni turniejem w Shenzhen. Wysokiej klasy hotel, przepięknie przygotowana sala, mnóstwo ludzi (widzów) i fantastyczne pary. Stawiła się cała czołówka światowa zarówno par amatorskich jak i zawodowych.
Światowy poziom, to także światowej klasy sędziowie.

Konkurencję Amatorów Standard rozpoczęto od 1/16 finału (96 par), a w finał przedstawiał się następująco:

  1. Andrea Ghigiarelli & Sara Andracchio (Włochy)
  2. Emanuel Valeri & Tania Kehlet (Dania)
  3. Simone Segatori & Annette Sudol (Niemcy)
  4. Valerio Colantoni & Sara Di Vaira (Włochy)
  5. Chao Yang & Yiling Tan (Chiny)
  6. Andrzej Sadecki & Karina Nawrot (Polska)

Na kolejnych miejscach - w półfinale - między innymi:
  • Salvatore Todaro & Violeta Yaneva (Bułagaria)
  • Andrea Zaramella & Letizia Ingrosso (Włochy)
  • Alessio Potenziani & Veronika Vlasova (Włochy)

Po parkietowych zmaganiach, następnego dnia Andrzej z Kariną znaleźli czas na zwiedzanie Shenzhen, dokonanie pamiątkowych zakupów, po czym zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do swojej wspaniałej Zielonej Góry. :)

Andrzejowi i Karinie gratulujemy udanych startów na azjatyckich parkietach tanecznych.

A już niedługo, bo na przełomie lipca i sierpnia br. Andrzej z Kariną wybierają się do San Francisco (USA) na International Grand Ball Championships.
Twist Service życzy udanego startu!

Dziś jest
3 grudnia 2021