TANIEC TOWARZYSKI

The World Games 2022 Birmingham, USA

The World Games 2022

Dodano: 2022-07-01 | 22:04:32


7 lipca, w Birmingham, w stanie Alabama (USA), rozpocznie się The World Games 2022. Jedną z dyscyplin tego wydarzenia jest taniec sportowy. Polskę reprezentuje kadra narodowa pod egidą Polskiego Związku Sportu Tanecznego.


The World Games to turniej sportów nieolimpijskich. Coś w rodzaju alternatywnych igrzysk odbywających się w rok po letnich igrzyskach olimpijskich. Turniej odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i jest organizowany przez International World Games Assosiation. W trakcie turnieju rywalizują ze sobą sportowcy z 31. dyscyplin.

Jedną z dyscyplin jest taniec sportowy. Reprezentanci Polski otrzymali wsparcie Ministerstwa Sportu, który pokrywa koszty podróży. Organizatorzy TWG zapewniają pobyt.

Polskę reprezentuje kadra narodowa pod egidą Polskiego Związku Sportu Tanecznego:

Edgara Marcos i Alina Nowak

foto: Adam Socik / TwistService.PL

W tańcach latynoamerykańskich:
  • Edgar Marcos i Alina NowakW tańcach standardowych:
  • Eros Sciamanna i Anna Jaglińska-Sciamanna
  • Dariusz Myćka i Madara Freiberga
  • Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek
  • Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy
  • Piotr Paszewski i Marta Mozdyniewicz
Breaking:
  • Paulina Starus (b-girl Paulina)
  • Maria Hadjiraftis (b-girl MeryBerry)

Polacy będą także w panelach sędziowskich. Robert Wota - tańce towarzyskie, Adam Stefański - Breaking.

W tańcach Latin i Standard rywalizować będą po 23. pary, zaś w Breaking'u - 16. Zawody odbędą się 8-9 lipca (TT) i 10 lipca - Breaking.

The World Games 2022 odbywają się w cieniu zbrojnej inwazji Rosji na Ukrainę, której następstwem było zdecydowane potępienie przez Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) złamania rozejmu olimpijskiego przez rząd rosyjski, a rząd Białorusi poprzez poparcie inwazji. W rezultacie MKOl zalecił, aby Międzynarodowe Federacje Sportowe i organizatorzy imprez sportowych nie zapraszali, ani nie zezwalali, na udział rosyjskich i białoruskich sportowców i działaczy w międzynarodowych zawodach.

Ostatnie Igrzyska Sportów Nieolimpijskich odbyły się w Polsce, we Wrocławiu, w 2017 r. Wówczas Federacja Tańca Sportowego była partnerem organizacyjnym TWG i odpowiadała za przeprowadzenie zawodów w dyscyplinie taniec sportowy, zaś Prezes FTS - Antoni Czyżyk sprawował z ramienia WDSF funkcję Competition Managera.


The World Games na FB


Dziś jest
29 września 2022