TANIEC TOWARZYSKI

Wracamy na parkiety turniejowe

Dodano: 2020-09-17 | 20:45:14


Powoli i zdecydowanie, ludzie tańca budzą się z letargu i wszelakich zakazów ... Wracamy na parkiety!!!


Szkolenie z Paolo Bosco
Kołobrzeg - lipiec 2020
foto - Adam Socik


W sobotę, 19 września, w Szczecinie, w okolicach Port Bar Szczecin, w rywalizacji turniejowej zaprezentują się tancerze Street Dance w zawodach SDK Poland 2020. O wydarzeniu piszemy na TS.

Również w sobotę, 19 września, w Dobrzeniu Wielkim, w Opolskiem, odbędzie się pierwszy w sezonie 2020/2021 turniej tańca tańca towarzyskiego - XI OTTT Silesian Cup Dobrzeń Wielki 2020. Na listach startowych, w poszczególnych kategoriach, widać wiele zgłoszonych par, a w większości kategorii odbędą się półfinały. Jak na pierwszy turniej po "pandemii", i w trakcie "pandemii", tylko się cieszyć i patrzeć z nadzieją na powrót normalności, także, na turniejowych parkietach!

TwistService.PL zauważa kolejne oznaki normalności. Już niebawem, 24 października 2020 r., także w Dobrzeniu Wielkim odbędą się Mistrzostwa Polski PTT w tańcach standardowych, których gospodarzami będą klub Dance Team i Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

To już dzieje się! Tańczymy! Niestety, póki co, tylko na parkietach Polskiego Towarzystwa Tanecznego.


Natomiast Federacja Tańca Sportowego ogłosiła na Facebooku, że:

"Zarząd FTS, wspólnie z Komisją ds. rywalizacji sportowej FTS, przygotował wytyczne dotyczące organizacji rywalizacji sportowej w czasie trwania epidemii COVID-19. Dokument został przesłany do Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Sportu.
Czekamy na akceptację lub sugestie zmian. A w międzyczasie zachęcamy związki wojewódzkie do przygotowywania rywalizacji i rozgrywania mistrzostw i pucharów wojewódzkich.
O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco!"


Jednym słowem Federacja Tańca Sportowego czeka na "łaskę" wszystkich świętych ... z GIS, MZ, MS ....

Zmiany i normalność zaistniały w telewizji. Na antenę Polsatu wrócił "Taniec z Gwiazdami". Jutro, w piątek, 18 września, odbędzie się kolejny, trzeci, odcinek po covidowej przerwie ...


Świat, a raczej w Europa, także budzi się z letargu. W sobotę, 19 września, Ashli Williamson i Bjørn Bitsch zapraszają do Aarhus (Dania) na WDSF Mistrzostwa Europy w 10 tańcach.

Dziś jest
8 grudnia 2021