HIP HOP - ARCHIWUM / WYBIERZ: / ROK 2012

Tomasz KLEJU Kuliś

Czy polski b-boy wytańczy zwycięstwo?

Dodano: 2012-08-02 | 02:18:29


Już w najbliższą sobotę (4 sierpnia) były zbiornik gazu zbudowany w czasach Imperium Rosyjskiego stanie się b-boyingowym centrum Europy Wschodniej.


Tomasz KLEJU Kuliś
foto: Nika Kramer - Istambuł 2011

Szesnastka najlepszych b-boyów z tego regionu świata stoczy w Petersburgu taneczną bitwę, której zwycięzca będzie reprezentował Europę Wschodnią w Światowym Finale Red Bull BC One 2012 w Brazylii. Wśród startujących znajduje się polski reprezentant - Tomasz KLEJU Kuliś!

Red Bull BC One to najbardziej prestiżowe zawody breakdance kategorii „1 vs 1” na świecie. Aby wziąć udział w Światowym Finale Zawodów (w tym roku w Brazylii) należy najpierw wygrać jedne z lokalnych eliminacji Red Bull BC One Qualifier. Najbliższe eliminacje odbędą się w sobotę 4 sierpnia w Petersburgu - walkę stoczy tam 16. najlepszych b-boyów z Albanii, Bułgarii, Słowenii, Turcji, Grecji, krajów nadbałtyckich, Rumunii, Kazachstanu, Ukrainy, Iranu, Kaukazu, Polski oraz Rosji. Zwycięzca tego przystanku będzie reprezentował Europę Wschodnią w Światowym Finale Red Bull BC One 2012 w Brazylii!

Kleju w Tokio 2010

Kleju w Tokio 2010
foto: redbullcontentpool.com

Polskie barwy reprezentować będzie Tomasz KLEJU Kuliś z ekipy Funky Masons. To już trzeci udział Tomka w zawodach Red Bull BC One. Kleju zadebiutował w finałach w Tokio w 2010 roku, a dwanaście miesięcy później tańczył podczas kwalifikacji dla Europy Wschodniej w Stambule. Teraz jedzie reprezentować nasz kraj w zawodach w Sankt Petersburgu.

"Czuję dużą motywację, gdyż tylko jedna osoba z szesnastki dostanie się do finałów w Rio. Byłem niedawno w Sao Paulo na zawodach "Batalha na Vila", gdzie zostałem zaproszony do roli sędziego. Udało mi się polecieć na jeden dzień do Rio i zdecydowanie chciałbym tam wrócić, ale oczywiście przede wszystkim bardzo chciałbym też móc znów się zmierzyć z szesnastką najlepszych bboys z całego świata!” - przyznaje Tomek aka KLEJU.

W nadchodzącym eliminacjach w Petersburgu, szesnastka startujących może spodziewać się wymagającego jury. Osoby, które wybiorą zwycięzcę wschodnioeuropejskich kwalifikacji, to jedni z najsłynniejszych i najbardziej uznanych b-boyów świata:
  • Niek (aka Just do it),
  • Ronnie oraz
  • LiL G.
Każdy z sędziów poprowadzi dodatkowo warsztaty dla wszystkich chętnych przed finałową częścią imprezy.

O część muzyczną bitwy zadba DJ Smirnoff. Ten rosyjski DJ zadebiutował w latach 90-tych. Jego przygoda z breakdancem zaczęła się od teledysków Jam Style, Da Boogie oraz Music Instructor & Flying Steps.. Obecnie DJ Smirnoff jest numerem 1 wśród funkowych DJ-ów. Imprezę Red Bull BC One Eastern European Qualifier porowadzi MC Quicksan (Rosja) i Mario BEE (Holandia).

Trzymamy kciuki za Tomka!