FORMACJE TANECZNE - ARCHIWUM / WYBIERZ: / ROK 2016

Grün-Gold-Club Bremen A

Mistrzowski maraton czas zacząć!

Dodano: 2016-12-03 | 12:37:24


Zanim rozpoczniemy zmagania o tytuł Mistrzów Świata na międzynarodowych arenach, już dziś formacje z Wodzisławia Śląskiego, Radomia i Oświęcimia zaprezentują się na turnieju DONAU CUP w Wiedniu.


Grün-Gold-Club Bremen A
foto: materiały redakcyjne

15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Dla formacji CMG z Radomia będzie to ostatnia okazja do występu przed publicznością przed MŚ, a zarazem pierwsza do rywalizacji w pierwszej lidze, wśród uczestników której niejednokrotnie znajdowały się formacje z Austrii i Holandii, finaliści Mistrzostw Świata.

Uczestnicy Donau Cup 2016:
 1. KTT Spin Wodzisław Śląski
 2. Szkoła Tańca ASTRA Oświęcim
 3. Szkoła Tańca ASTRA Oświęcim
 4. 1. TSA der TG Tuttlingen 1859.eV
 5. Elita New Team OCK
 6. TSG Badenia Weinheim
 7. 1.TSC Emstetten young and old
 8. GGC München
 9. CMG Radom
 10. CMG Radom
 11. FG Wasserburg/Unterpfaffenhofen-Germering
 12. FG Wasserburg/Unterpfaffenhofen-Germering
 13. TSC Wallhausen
 14. TSC Astoria Karlsruhe
 15. Retro Botafogo

Trzymamy kciuki za udane występy naszych formacji i życzymy powodzenia!

Już jutro (4 grudnia) w węgierskim Pecs odbędą się WDSF Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych. Wśród tegorocznych uczestników zabraknie wieloletnich reprezentantów Polski, zajmujących w ubiegłych latach czołowe miejsca na światowych parkietach, formacji LOTOS Jantar z Elbląga.

Pod ich nieobecność, a także obrońców tytułu - TC Ludwigsburg, którzy nie zebrali pełnego składu i w sześć par wywalczyli dopiero trzecie miejsce na mistrzostwach krajowych Niemiec, o zwycięstwo będzie rywalizować trzynaście formacji:
 1. Szigo TSE
 2. Szilver TSE
 3. TSC Schwarz-Gold
 4. TK Chvaletice
 5. Dance Club of Dance School STARLET Brno
 6. Elegiya-Zhlobin
 7. DSV Dance Impression
 8. Braunschweiger TSC e.V.
 9. TSC Schwarz-Gold Göttingen
 10. Olympia
 11. Vera Tyumen
 12. CDS FLORIS Bistrita
 13. Interklub Bratislava
Z pewnością możemy oczekiwać zaciętej rywalizacji między tancerzami z Braunschweiger TSC e.V., którzy w pięknym stylu powrócili na pierwszą pozycję na krajowym podwórku, a Verą Tyumen, od lat należącą do najlepszych. Spore oczekiwania wiąże ze swoim debiutem na Mistrzostwach Świata młoda formacja TSC Schwarz-Gold Göttingen - wicemistrz Niemiec.

Braunschweiger TSC e.V

Braunschweiger TSC e.V
foto: materiały redakcyjne

Tylko siedem dni dzieli nas od WDSF Mistrzostw Świata Formacji Latynoamerykańskich, podczas których ze światową czołówką zmierzą się reprezentanci Polski - formacje EFEKT z Oświęcimia oraz CMG z Radomia.

Ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem prób generalnych przed Mistrzostwami. Na turnieju w Wiedniu nowy układ zaprezentował gospodarz imprezy HSV Zwolfaxing, natomiast w Niemczech nominację do reprezentowania kraju wywalczyli zdobywcy pierwszego miejsca, obrońcy tytułu GGC Bremen A-team. Ich nowy układ, szumnie nazywany "ambitnym i świeżym", ma przywrócić Bremen na szczyt pod względem kreatywności i innowacyjności, który w ubiegłych latach zdecydowanie należał do rosyjskich formacji.

Czy porzucenie klasycznego stylu, tematycznych choreografii opłaci się obrońcom tytułu? Jako gospodarze turnieju mają pewną przewagę nad konkurencją, jednak w tym roku, rywalizacja o tytuł Mistrzów Świata będzie wyjątkowo zacięta.


Uczestnicy zbliżających się Mistrzostw Świata Latin:

 1. TSC SchwarzGold Wien A (AUT)
 2. HSV Zwölfaxing (AUT)
 3. XS-Latin Cambridge A (ENG)
 4. Fever Latin Team Preston (ENG)
 5. Grün-Gold-Club Bremen A (GER)
 6. FG TTC Rot-Weiss-Silber Bochum – 1. TSZ Velbert (GER)
 7. Savaria TSE (HUN)
 8. Gála Társastáncklub Egyesület (HUN)
 9. Moon Dance (MGL)
 10. Star (MGL)
 11. Double V (NED)
 12. DSV Dance Impression (NED)
 13. EFEKT Oświęcim (POL)
 14. CMG Radom (POL)
 15. DueTeam  (RUS)
 16. „Vera“, Tyumen (RUS)
 17. Beodance (SRB)
 18. Vracar (SRB)
 19. NIKA (UKR)

Wszelkie informacje o transmisjach - w miarę możliwości - będziemy Państwu udostępniać na bieżąco.

Karolina Hojka
Hojka@TwistService.PL

Karolina Hojka
Karolina Hojka - od siódmego roku życia związana z Klubem Tańca Towarzyskiego Spin z Wodzisławia Śląskiego, który w latach 2010-15 reprezentowała na Mistrzostwach Polski i turniejach zagranicznych. Z formacją Spin dwukrotnie zdobyła brązowy medal Mistrzostw. Aktualnie jest studentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Po zakończeniu formacyjnej przygody pozostała fascynacja światem formacji tanecznych oraz niekwestionowana miłość do Very Tyumen...


Zapraszamy wszystkie formacje do kontaktu z redaktor działu FORMACJE TANECZNE - Karoliną Hojka oraz do dzielenia się z redakcją TWIST SERVICE swoimi wrażeniami z udziału w tanecznych wydarzeniach.