FORMACJE TANECZNE - ARCHIWUM / WYBIERZ: / ROK 2016

Dance Oscars 2016 Kędzierzyn-Koźle

Turniej Dance Oscars 2016

Dodano: 2016-11-10 | 07:32:09


Siedem formacji w trzech różnych kategoriach walczyło podczas turnieju “DANCE OSCARS 2016" o jak najlepsze występy i rezultaty. Niesamowita atmosfera zorganizowanej w klimacie filmów o Jamesie Bondzie imprezy dodatkowo motywowała tancerzy do walki o Taneczne Oscary.


15. lat TWIST SERVICE Portal Taneczny
(2001 - 2016)

Zdobywcy pierwszego miejsca kategorii 15+ LATIN, Mistrzowie Polski PTT Gracja Krosno oraz formacja SPIN z Wodzisławia Śląskiego podzielili się z nami swoimi wrażeniami z udziału w Dance Oscars 2016 w Kędzierzynie-Koźlu.


Gracja Krosno

Turniej Dance Oscars, w którym braliśmy udział zorganizowany był na wysokim poziomie. Pięknie przygotowana hala, ogromny parkiet i idealnie dobrane światła sprawiały, że nie mogliśmy doczekać się naszego występu.

Dance Oscars 2016 - Kędzierzyn-Koźle

Przygotowania do turnieju zaczęły się już w przeddzień turnieju wieczorem, kiedy każda dziewczyna musiała się uczesać, aby zaoszczędzić czas w dniu turnieju. Pomagały nam w tym mamy i same sobie nawzajem. Następnego dnia, rano, zaczęłyśmy od bronzerowania całego ciała.


Następnie pojechaliśmy na próbę parkietu, po której zaczął się prawdziwy maraton... Nakładanie fluidu, malowanie oczu, klejenie rzęs i kamieni do głowy, czesanie i farbowanie chłopców, ostatnie poprawki sukienek i męskich koszul. Podczas przygotowań jest tak wiele do zrobienia, że naprawdę ciężko jest ze wszystkim zdążyć. Na szczęście udało się!

Dance Oscars 2016 - Kędzierzyn-Koźle

Kiedy przyszła kolej na nasz występ, byliśmy lekko zestresowani, jednak był to zdecydowanie stres motywujący. Chcieliśmy zaprezentować się jak najlepiej, w końcu występowaliśmy jako Mistrzowie Polski. Po zatańczeniu układów przez wszystkie formacje, przyszedł czas, aby ogłosić wyniki rywalizacji.

Otrzymaliśmy pierwsze miejsce - tanecznego Oscara, oraz nagrodę specjalną GRAND PRIX - Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego. Było to na prawdę wspaniałe wyróżnienie. Na zakończenie zostaliśmy poproszeni o zaprezentowanie naszego układu jeszcze raz. Atmosfera była cudowna, czuć było, że każdy tancerz daje z siebie wszystko i tańczy na "maksa"!


Formacja GRACJA Krosno
Cieszymy się, że w Polsce rozpoczęto organizować turnieje tańca z udziałem formacji i mamy nadzieję, że w przyszłości większa ilość zespołów będzie brała w nich udział.


Spin Wodzisław Śląski


Formacja SPIN Wodzisław Śląski

W minioną sobotę, 5 listopada 2016 r,. nasza Formacja Taneczna Spin zaprezentowała się na Międzynarodowym Turnieju Taneczne Oscary 2016 i przywiozła do Wodzisławia Srebrny Oscarowy Medal. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i dumni z naszych tancerzy. Cieszymy się, że ciężka praca przynosi widoczne efekty.


Dziękujemy za wszelkie wsparcie miastu Wodzisław Śląski, Wodzisławskiemu Centrum Kultury oraz Amatorskiemu Ruchowi Artystycznemu w WCK i za trzymane kciuki!

Pozdrawiamy i gratulujemy zajętego miejsca formacji GRACJA Krosno. Nie żegnamy się na długo, gdyż już wkrótce kolejne międzynarodowe turnieje …


Trzecie miejsce

w konkurencji 15+ Latin zajęła formacja reprezentująca Akademię Promocji Tańca Puławy.W młodszej kategorii dwa pierwsze miejsca zdobyły formacje reprezentujące Zespół Tańca Towarzyskiego z Żywca EGO-DANCE oraz EGO-JUNIOR, tuż przed drużyną APT Puławy.video: Występ formacji z PuławW kategorii formacji standardowych zwyciężyli goście z Bielska-Białej - formacja MONSUN, która zdobyła również GRAND PRIX - Nagrodę Marszałka Województwa Opolskiego.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych rezultatów!


Członkom formacji

GRACJA Krosno i SPIN Wodzisław Śląski dziękujemy za udostępnione fotografie, video i podzielenie się wrażeniami z udziału w turnieju DANCE OSCARS 2016.

Zapraszamy wszystkie formacje do kontaktu z redaktor działu FORMACJE TANECZNE - Karoliną Hojka oraz do dzielenia się z redakcją TWIST SERVICE swoimi wrażeniami z udziału w tanecznych wydarzeniach.

Karolina Hojka
Hojka@TwistService.PL


Karolina Hojka
Karolina Hojka - od siódmego roku życia związana z Klubem Tańca Towarzyskiego Spin z Wodzisławia Śląskiego, który w latach 2010-15 reprezentowała na Mistrzostwach Polski i turniejach zagranicznych. Z formacją Spin dwukrotnie zdobyła brązowy medal Mistrzostw. Aktualnie jest studentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Po zakończeniu formacyjnej przygody pozostała fascynacja światem formacji tanecznych oraz niekwestionowana miłość do Very Tyumen...