FORMACJE TANECZNE - ARCHIWUM / WYBIERZ: / ROK 2012

Elbląskie formacje standardowe

Mistrzostwa bez Polaków

Dodano: 2012-11-28 | 06:14:03


Tegoroczne Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych odbyły się w minioną sobotę, 24 listopada br. w Ludwigsburgu, w Niemczech. Niestety bez udziału polskich formacji.


Elbląskie Formacje
foto: Włodzimierz Wawro


Po zdobyciu w 2010 roku, w Elblągu, przez polską formację standardową LOTOS JANTAR tytułu mistrzów świata i ubiegłorocznym tytule wicemistrzowskim, prawie pewne było, że i tym razem będziemy świadkami emocjonującej rywalizacji najlepszych, z aktywnym udziałem także naszych polskich formacji - utytułowanej Lotos Jantar, i młodszej - Jantar Elbląg. Niestety kibice, sympatycy i miłośnicy tańca formacyjnego srogo się zawiedli.

WDSF Mistrzostwa Świata Formacji 2012 w Ludwgsburgu (Niemcy) odbyły się przy udziale 16. formacji, bez formacji polskich. Na szczycie rewolucji nie było. Tytuł obronili ubiegłoroczni mistrzowie - niemiecka formacja Braunschweiger TSC, za nimi także Niemcy - formacja TC Ludwigsburg i na miejscu trzecim Rosjanie - formacja Vera Tyumen.

Wśród sędziów Polskę reprezentował Pan Zbigniew Zasada.


Z Mistrzostw prowadzona była relacja, rejestrowana przez ekipę WDSF Communications, której zapis dostępny jest na stronach WDSF w Blogu 2012 World Formation STD, z której pochodzi także poniższy film z finałowego występu Mistrzów Świata - formacji Braunschweiger TSC.

O powody absencji elbląskich formacji w Mistrzostwach Świata spytaliśmy Pana Antoniego Czyżyka, który powiedział:

Formacja to grupa tancerzy, którą trzeba zgrać, i logistycznie i artystycznie, na konkretny termin, występ, czy mistrzostwa. Aktualnie, trzech tancerzy, członków formacji, studiuje na uczelniach poza granicami Polski, m.in. we Włoszech i Finlandii. Teoretycznie udział w mistrzostwach tancerzy - "zagranicznych studentów" byłby do opanowania, ale ... wiadomo już od pewnego czasu, że tancerzom formacji trafił się występ życia  - koncerty w Chinach (w połowie grudnia 2012 roku), na które obie formacje muszą przygotować godzinny program. Koncert życia wymusza na formacji ściśle określone cele i priorytety. Wymusił także podjęcie decyzji co do udziału, a raczej absencji, w tegorocznych mistrzostwach świata w Ludwigsburgu - wyjaśnił Pan Czyżyk.


Cóż można stwierdzić, że mistrzostwa są co roku, występ życia - raz! Życzymy więc obu formacjom przygotowania atrakcyjnego programu na koncerty w Chinach, wielu wrażeń z Państwa Środka i ... zatańczenia, walki o mistrzowski tytuł, w WDSF Mistrzostwach Świata 2013!Komentarze: 61 Ostatnio dodany: 2013-02-04 | 22:33