FORMACJE TANECZNE - ARCHIWUM / WYBIERZ: / ROK 2011

Formacja Standardowa LOTOS-JANTAR Elbląg

Mistrzostwa Świata Formacji 2011 w oczach tancerzy

Dodano: 2011-11-30 | 17:00:56


Ostatnio wielu tancerzy dzieli się swoimi wrażeniami z turniejów. Jako drużyna postanowiliśmy pokazać, jak wyglądały te Mistrzostwa z naszego punktu widzenia.


Formacja Standardowa LOTOS-JANTAR
foto: Prof. dr Helmut Roland

Zaczynając od początku, naszym celem w tym roku było jedynie wystartowanie na Mistrzostwach Polski PTT i FTS w Przemyślu. Jednak po zaskakująco dobrym występie trenerzy: Pan Antoni Czyżyk i Pani Ariane Schießler namawiali nas, abyśmy wzięli udział w Mistrzostwach Świata. Po licznych rozmowach postanowiliśmy walczyć o obronę tytułu na niemieckiej ziemi - "w paszczy lwa" i pojechać do Braunschweigu.

Czasu było coraz mniej, więc jak najszybciej zebraliśmy się na treningach w Elblągu z Panem Antonim Czyżykiem, a następnie wyjechaliśmy do Berlina na zgrupowanie z Panią Ariane Schießler i Panem Danielem Stetlerem.

Mistrzostwa te były nieco inne niż wszystkie:

  • broniliśmy tytułu,
  • mieliśmy 13. numer startowy,
  • hotel w oddalonym miasteczku oraz
  • nietypowo tańczyliśmy każdą rundę - w inną stronę.
Mimo to daliśmy z siebie wszystko, a wszelkie niedogodności jeszcze bardziej mobilizowały nas do osiągnięcia zamierzonego celu.

Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas niemiecka publiczność. Nie tylko dlatego, że podczas każdej rundy otrzymywaliśmy od nich gromkie brawa. Także poza parkietem wspierali nas i gratulowali świetnego występu. Jednak najbardziej wzruszyły nas owacje na stojąco i łzy w oczach niektórych widzów podczas wręczania srebrnych medali.Nie można zapomnieć o drugim polskim zespole - Formacji KADRYL z Białegostoku, której również chcielibyśmy pogratulować bardzo dobrego występu na Mistrzostwach Świata i podziękować za dopingowanie nas z całych sił przez całą sobotę! Dziękujemy!

Chociaż celem była obrona złota, to nie żałujemy podjęcia walki z gospodarzami Mistrzostw Świata. Jesteśmy jeszcze mocniejsi poprzez zdobyte nowe doświadczenia w kolejnych rundach.

Mocno zmotywowani, w krótkim okresie czasu wykonaliśmy pracę, która w rezultacie przyniosła efekty porównywalne do 9-miesięcznej pracy niemieckich formacji. W ten sposób udowodniliśmy sobie i innym, że niemożliwe staje się możliwe i dobrze zgrany zespół jest w stanie powrócić do  mistrzowskiego poziomu, pomimo krótkiego okresu przygotowania.

Wystarczy wierzyć i ciężką pracą dążyć do postawionego sobie celu.

Tancerze Formacji Standardowej
LOTOS-JANTAR Elbląg


P.S.
Mistrzostwa zakończyły się także bardzo rzadkim, niecodziennym wynikiem - remisem (ex equo) na drugim miejscu, dwóch formacji: LOTOS-JANTAR Elbląg i VERA Tyumen.

WYNIKI Mistrzostw Świata Formacji Standardowych

Bronią tytułu Mistrzów Świata
Za nami MŚ Formacji Standardowych 2011
Komentarze: 38 Ostatnio dodany: 2011-12-03 | 23:13