KOMENTARZE

Artykuł: Za nami MŚ Formacji Standardowych 2011

powrót

23

~Tancerz dawny

Dodano: 2011-11-29 | 00:03
To, że gazeta niemiecka tak napisała, to kogo to obchodzi?? Moim zdaniem Braunschweig zasłużył co najwyżej na brąz. Zero tańca. Nudny układ. Mało dynamiki.
22

~Zainteresewana tańcem

Dodano: 2011-11-28 | 22:33
Tłumaczenie mniej więcej:
Dzisiaj na końcówce tańców była niezwykle silna konkurencja, o wiele większa niż w poprzednim roku. "Braunschweig" zatańczył super, szczególnie w drugiej rundzie i zasłużył na wygraną.
21

~

Dodano: 2011-11-28 | 21:57
możesz przetłumaczyć?
20

~rodzic

Dodano: 2011-11-28 | 21:48
W Niemieckiej Gazecie "Das war heute eine unglaublich starke Konkurenz in der SpitzeTänzerisch viel besser als vor wenigen Jahren. Braunschweig hat supertoll getanz,schon in der Zwischenrunde,und Verdient gewonnen"
19

~do 13.

Dodano: 2011-11-28 | 21:28
Jakoś nie przypominam sobie, by rok temu Akant i Spin tak wspaniale byli wspierani prze kibiców, czy jak bluzgaliście CMG za ich wyjazd do Niemiec na ME. Prawda jest taka, ze formacje latynoamerykańskie nie mają szans w starciu z potęgami. Tak, kiedyś Kamion Dance, Takt, Spin. Ale dzisiejsze formacje mogą się tylko pokłonić tym formacjom sprzed 5 lat.
18

~mimi

Dodano: 2011-11-28 | 20:51
Moim zdaniem Jantar był zdecydowanie lepszy od Very i Ludwigsburga i jedyna rzecz, do której można by się przyczepić to ten upadek. Co do Braunschweiga TSC to w ogóle nie chcę się wypowiadać, bo jak dla mnie to tańczyli na czwarte miejsce, a podczas ich występu naprawdę można było przysnąć. Skandal, że wygrali!
17

~kiz

Dodano: 2011-11-28 | 16:03
Vera Strasznie chaotycznie zatańczyła, nie było porównania ich do naszych rodaków!
16

~Ooo

Dodano: 2011-11-28 | 15:40
Nie wiem czemu usprawiedliwiacie Jantar tym upadkiem... Takie rzeczy jak upadek nie sa brane pod uwage... W telewizji wszystko wyglada slicznie i rysunki i taniec, nie wiecie jednak jak wygladało to wszystko na żywo. Nie tylko tanies Lotosu ale tez Niemiec i Very... Niemcy nie powinni wygrac ale Jantar tez nie...
15

~Marcin

Dodano: 2011-11-28 | 12:15
Wielki pokłon dla formacji Jantar Elbląg, która w tych wszystkich okolicznościach sędziowskich i organizacyjnych musi być o klasę lepsza, żeby wygrać u siebie i musiałaby być o trzy klasy lepsza, żeby wygrać u konkurencji...
14

~do prosto z Niemiec

Dodano: 2011-11-28 | 09:27
Czy zastanawiałeś się dlaczego polskie formacje jak twierdzisz stanęły w miejscu lub cofają się w rozwoju? Co takiego ma Lotos Jantar co pozwala mu walczyć o mistrzostwo świata i dominować w Polsce, czego nie mają inne polskie formacje standardowe i latynoamerykańskie? Wystarczy popatrzeć na nazwę formacji i wszystko jasne! Jantar ma sponsora tytularnego i pieniądze, które powalają na właściwe (w tym stabilne i systematyczne) przygotowywanie się do startów. Myślę też, że Jantar jest świetnie zarządzany o czym świadczy między innymi zdobycie i co najważniejsze utrzymanie przy sobie sponsora tytularnego. Tego inne formacje nie mają a koszty przygotowań do chociażby startu w MP liczy się w dziesiątki tysięcy złotych, i to nie te początkowe dziesiątki tylko te bliżej setki!!! Sama pasja i zaangażowanie tancerzy i klubów nie wystarczy. Zastanawiam się nad jedną rzeczą, czy ZG PTT i zarządy poszczególnych okręgów nie mogłyby w przyszłości wspierać finansowo przygotowań formacji do startów w ME i MŚ? Rozumiem, że sprawa przygotowań do MP to wyłącznie sprawa klubu ale przygotowania do ME i MŚ to już coś zupełnie innego. Czy to nie jest jeden ze sposobów na podjęcie próby uczynienia z innych wybijających się polskich formacji konkurencji dla światowej czołówki? Profesjonalizacja i odpowiednie zarządzanie to klucz do sukcesów!
13

~do prosto z Niemiec

Dodano: 2011-11-28 | 07:45
Wstydzić to powinieneś się Ty za takie nieprzemyślane i nieodpowiedzialne wpisy!!! Co wiesz o przygotowaniach obu formacji jadących do Wilna i ich formie? Zamiast motywować tych młodych, wspaniałych ludzi z Taktu i AZ do jeszcze większego wysiłku treningowego i walki na mistrzostwach piszesz bzdury! Wstyd!
12

~nie gwiazda

Dodano: 2011-11-27 | 23:05
No, jasne, gratulacje dla pary, która zaliczyła glebę?! Chyba Cię pogięło! A co miała zejść na bok i poczekać na właściwy moment? Niestety ten upadek pozbawił naszą formację możliwości walki o pierwsze miejsce, mimo że byli zdecydowanie najlepsi w każdym elemencie. Ale wiadomo, każdy pretekst jest dobry, żeby posędziować gospodarzy.
11

~gwiazda

Dodano: 2011-11-27 | 22:36
GRATULACJE - uważam że Jantar jest absolutnie najlepszą formacją standardową na świecie. Wielki pokłon w stronę pary która "zaliczyła glebe" - w sekunde sie pozbieraliscie i gdybym akurat w tym momencie mrugnęła to nie miała bym o niczym pojęcia - widać że pomimo młodego wieku jestęscie 100% profesionalistami a taki "wypadek" - pokazal że cała formacja nie zatraciła ducha walki, choć na pwno każdy wiedział co to oznacza.. Preekst niemcy mieli żeby swoim dac złoto - owszem tańczą jak maszyny - ale jak dla mnie zero wdzięku i charyzmy.. JANTAR MISTRZEM!
10

~prosto z Niemiec

Dodano: 2011-11-27 | 21:52
Wiem, ze takt był w finałach i ze wygrał Donaupokal. I chwała im za to. Ale to już nie to samo. Zagraniczne formacje w bardzo szybkim tempie rozwinęły się.. A nasze albo stoją w miejscu albo się jeszcze cofają... Nasze formacje niestety nie mają szans na finał i dobrze o tym wiedzą. Jednak chciałbym widzieć Takt w półfinałach, bo to jest jedyna formacja z perspektywami.
9

~ad. prosto ........

Dodano: 2011-11-27 | 21:25
Takt tez był w finale ale widać ty masz nikłe pojęcie o historii polskich formacji potrafisz tylko dołować a szkoda...... pewnie masz ku temu powody może cie nie chcieli albo co innego - jedno jest pewne kibicem Polski nie jesteś : (