KOMENTARZE

Artykuł: Mistrzostwa Polski PTT i FTS Formacji

powrót

172

~hmm..

Dodano: 2011-10-31 | 22:47
co do CMG, choreografia fajna, stroje też, technika dobra... ale tak jakoś bez wyrazu, w tamtym roku tańczyli tak samo, ale mieli muzykę chwytliwą, a teraz przydało by się dodać czegoś od siebie, ale niestety była to tylko perfekcyjnie wytańczona choreografia...
171

~Pawel

Dodano: 2011-10-31 | 22:45
Na mnie zrobiło na tych mistrzostwach ogromne wrażenie to, że jedne drużyny kibicowały drugim. Coś pięknego. Zwłaszcza taka sytuacja mnie zadziwiła, że jak tańczyła młoda formacja standardowa Jantar, to ich starsi koledzy, aktualni Mistrzowie Świata im bardzo głośno kibicowali i się darli niesamowicie i zachęcali publiczność do kibicowania. Strasznie dziwna sytuacja. Ja na ich miejscu miałbym młodych gdzieś! :) Przecież nawet nie mieli żadnej konkurencji. Powinni starszym kolegom, którzy przeszli do historii polskiego tańca ręczniki nosić :p

Inna sprawa, że jak zobaczyłem tego tytanika, którego oglądałem w 1999 na Mistrzostwach Polski w Radomiu, jak byłem dzieckiem, to się strasznie wzruszyłem i przypomniała mi się tamta formacja z dawnych lat. Pamiętam jak jedna sędzia się popłakała ze wzruszenia po ich występie. Pamięta ktoś takie rzeczy jeszcze? :)
170

~do fan

Dodano: 2011-10-31 | 22:35
MŚ - 26. listopada Brunszwik,
ME - chyba nie ma w tym roku i w ogóle są kłopoty z organizacją tej imprezy
169

~Widz

Dodano: 2011-10-31 | 22:19
Dlaczego czepiacie się formacji CMG Junior!!! Dwa lata z rzędu byli mistrzami Polski w kategorii do lat 15. Fakt. Przed mistrzostwami Polski wiele osób skazywało ich na porażkę, pisząc, że powinni zapłacić "frycowe" i nie wejść do finału, jednak Ci młodzi tancerze z super techniką taneczną pokazali na obecnych mistrzostwach na co ich stać. Zastanawiam się co do wpisów odnoszacych się do ich strojów-stroje były super i dobrze dobrane do ich układu tanecznego, który nie był czymś prostym, tylko przemyślaną myślą choreograficzną i wizją prezentacji układu, który był dynamiczny i bardzo rytmiczny i co najważniejsze zatańczony jak na ich wiek oraz kategorię w której startowali perfekcyjnie. Niech żałują Ci, którzy nie byli na MP Polski i nie widzieli ich na żywo, tylko piszą jakieś dyrdymoły o tym, że układ był prosty i winien być oceniany w kat. do lat 15. Oni i ich trenerzy zaryzykowali i wystąpili w kat. pow. 15 lat i to się opłacało. A pisanie otym, że powinni zająć niższe miejsce jest nieporozumiem, bo nawet tancerze ze SPIN-u oceniają wyniki MP bardzo rzetelnie krytykujac samych siebie za "spieprzenie" własnego występu. Dziwi mnie również to,że w "Tańcu z Gwiazdami" mówi się o tym, że formacja Pana Galińskiego zdobyła MP, ale w jakiej kategorii to już nie wspomniano, tym bardziej o tym że tak naprawdę Pan Galiński ma niewiele wspólnego z tą formacja, tylko firmuje ją swoim nazwiskiem, a jak nadarzy się okazja swoim ukłonem. Wracajac do CMG Junior to widzę, że wyrasta nam ciekawa formacja w tańcach LA. I to są wszystkie moje spostrzeżenia po tych mistrzostwach.
168

~fan

Dodano: 2011-10-31 | 22:14
czy ktos wie gdzie i kiedy da ME i MS formacji standardowych?????
167

~bronex

Dodano: 2011-10-31 | 21:20
Po obejrzeniu filmików w pełni popieram, absolutnie sprawiedliwe wyniki, może zamieniłbym Spin z CMG.
Jantar i Takt absolutnie bezkonkurencyjni. Drugie miejsca: Kadryla i AZ jak najbardziej zasłużone.
166

~hkijuoip

Dodano: 2011-10-31 | 20:37
bardzo sprawiedliwe sędziowanie w tym roku na MP, gratulacje dla Głównego sędziego z Radomia, Pana Andrzeja Łukomskiego. Sama typowałam bardzo podobnie i pozostaje mi tylko bezwzględnie zgodzić się z wynikami.
A jeśli jeszcze Sędzia Główny ,,staną na wysokości zadania" i pomógł tym razem Akantowi, to chyle czolo, wreszcie jest normalnie i sprawiedliwie.

Szkoda, ze Akant zachowuje się nieładnie i wypisuje bzdury!
165

~fanka

Dodano: 2011-10-31 | 17:36
Bardzo miło było mi oglądać nawą formację Ego-Dance!! Czekam na was w przyszłym roku.. Dobrze by było jakbyście do choreografii dorzucili efektowne figury, młynki na ziemi, obroty na jednej nodze i nowe lepsze stroje. Jesteście uroczy. Widać, że taniec sprawia wam radość. Z tego co zauważyłam jesteście zgraną i miłą grupą. Zabierzcie się do roboty i do zobaczenia za rok! Mam nadzieję, że dorównacie innym formacjom i nas zaskoczycie. Popracujcie nad równością.

TAKT rewelacja! Piękne stroje, świetna muzyka, dynamika no po prostu brak słów, wspaniale wyglądacie na scenie!! Gratuluję wam!! Jesteście fenomenalni :)

LOTOS JANTAR Jesteście najlepsi!! Genialny występ!! stroje niesamowite i cała choreografia bardzo efektowna. Bardzo mi się podobała wasza muzyka!! Przepięknie wyglądacie na scenie.. Wspaniali tancerze!

Serdecznie pozdrawiam zespół KADRYL!! Piękne tancerki, ciekawy pomysł z tą ozdobą na głowie, życzę powodzenia!!

Dziękuję wszystkim formacjom za wspaniałe widowisko!! Do zobaczenia za rok!!
164

~ON

Dodano: 2011-10-31 | 16:46
Nie ma o czym mówić. Bardzo sprawiedliwe mistrzostwa Polski i tutaj wielkie brawa dla sędziów. Wszystkie pozycje przyznane z wielką rozwagą. Jeśli chodzi o gospodarzy obie formacje pokazały się z bardzo dobrej strony. Starsza formacja - można się było spodziewać, a jeśli chodzi o Candele - pracujcie dalej, a w końcu sami będziecie stawać na podium, nie tylko wasi starsi koledzy( wielki postęp, nigdy taK DOBRZE tańczących ich nie widziałem).
163

~ktoś

Dodano: 2011-10-31 | 16:36
A może Łukomski rzeczywiście tak powiedział ale nie ze względu na przejścia z tą formacją, tylko na tyle ją ocenił. To normalne że sędziowie rozmawiają o tym która formacja była lepsza od drugiej i która powinna być na danym miejscu. Nie rozumiem po co teraz wyciągacie brudy. Wyniki i tak już nie ulegną zmianie.
162

~!

Dodano: 2011-10-31 | 16:15
ten tekst o plotce, że niby Łukomski mówił tak sędziom jest poniżej pasa. Świadczy po pierwsze o tym, że to Warszawa jest mściwa a nie Łukomski. Po co mu to? Tyle lat jest związany z tańcem formacyjnym i turniejowym, stworzył Akant Radom, do którego warszawska grupa się nie umywa, pracował w przeszłości z Gracją, Taktem, konsultuje pary turniejowe, jest sędzią pierwszej kategorii...a Wy takie teksty. Chamstwo i tyle. Szczególnie, że doskonale wiecie Wy tancerze formacji i rodzice z Warszawy, że na tych mistrzostwach mieliście problem formalny i mogliście zostać nie dopuszczeni do startu. To Łukomski złapał za telefon komórkowy i dzwonił do właścicielki jednego z klubów do którego przynależy wasza tancerka i prosił ją o przefaksowanie pozwolenia na start jako członkini Waszego klubu. Zresztą po tym jak Wasza opiekunka oszukała technicznego, że taki papier jest, ale zostawiliście w domu. Przegraliście bo mieliście słabszą niż inni choreografię i technikę. Więcej trenujcie, mniej zganiajcie na innych, którzy stoją w tańcu o tysiąc poziomów nad Wami. Skupcie się na podążaniu swoją nową drogą, idziecie w dobrym kierunku, tak jak druga grupa Waszego trenera.
161

~do 159:

Dodano: 2011-10-31 | 16:04
Tylko proszę was, nie wypowiadajcie się w imieniu innych formacji. Bo specjalnie wywołujecie kłótnie. Formacje, które nazwałeś "najwięksi przegrani" przyjęły oceny w pokorze i myślą o przyszłości, nie patrzą w przeszłość. Tylko zaczynają treningi, by poprawić błędy. Wiem, bo rozmawiałem z niektórymi tancerzami. A moja formacja zajęła wysokie miejsce.
160

~fil

Dodano: 2011-10-31 | 16:00
czy ma ktos filmiki formacji standardowych???
159

~akkaka

Dodano: 2011-10-31 | 15:46
ale przecież te mistrzostwa były sprawiedliwe i z tego co sie orientuje nikt nie narzeka na wyniki ( oprócz oczywiście najwiekszych przegranych formacjii )
158

~:)

Dodano: 2011-10-31 | 15:28
Nie powinno być polskich sędziów. Tylko z zagranicy. Wtedy oceny byłyby obiektywne.