FORMACJE TANECZNE - ARCHIWUM / WYBIERZ: / ROK 2010

Lotos-Jantar Elbląg

Refleksje po MP Formacji Tanecznych

Dodano: 2010-09-19 | 14:00:00


Pan Zbigniew Sieduszewski dzieli się z Państwem kilkoma refleksjami o zakończonych wczoraj wieczorem (18.09.2010) Mistrzostwach Polski PTT i FTS Formacji Tanecznych w Chełmie.


Mistrzostwa Polski PTT i FTS Formacji Tanecznych

Chełmski Dom Kultury dzięki dużemu doświadczeniu po prostu dojrzał do organizowania dużych imprez tanecznych. Organizacji Mistrzostw Formacji nie można właściwie niczego zarzucić. Doskonała organizacja, dobre prowadzenie Pani Iwony Pavlović, ciekawy układ rozwiązania przestrzennego hali (sędziowie na wysokim podium), dobra widoczność i nagłośnienie, telebimy, pełna widownia.

Cieszy również duże zainteresowanie władz lokalnych (obecni - Prezydent Miasta i Marszałek Województwa) oraz władz lubelskiego okręgu tanecznego. Nie zauważyłem jednak przedstawicieli Zarządu Głównego PTT (brak zainteresowania czy słabe układy?), ale przecież do Jeleniej Góry, Krakowa czy Wrocławia jest bliżej niż na kresy wschodnie. Bardzo podobało mi się widniejące na hali hasło "Chełm - miasto wschodu warte zachodu". Dedykuję je Panu Prezesowi Franciszkowi Witosowi.

Poziom mistrzostw raczej wysoki, szczególnie formacji standardowych, tak dorosłych jak i młodzieżowych. Oczywiście w pełni zasłużone zwycięstwo formacji Lotos-Jantar z Elbląga pod wodzą niezastąpionego Pana Antoniego Czyżyka, ale również bardzo dobry występ formacji Kadryl Białystok. Poziom formacji łacińskich chyba nie do końca wypracowany i raczej wyrównany. Zwycięstwo TAKTU Chełm jednak w pełni zasłużone. Na uwagę zasłużył również występ młodzieżowej formacji CMG JUNIOR z Radomia.

TAKT Chełm

Formacja Latynoamerykańska TAKT Chełm

Oceny sędziów były zgodne z oczekiwaniami publiczności, bez wpadek i sensacji, jednak trochę chyba skrzywdzono sprawiającą dobre wrażenie formację A-Z TEAM z Przemyśla.

Ogólne wrażenie i atmosfera bardzo dobra, co sprawiło, że ten sobotni wieczór zaliczam do udanych i zapewne mile wspominanych.

Zbigniew Sieduszewski (TaniecLublin.Pl)


TWIST SERVICE Portal Taneczny serdecznie dziękuje Panu Zbigniewowi Sieduszewskiemu za wyrażenie zgody na przedruk jego artykułu o Mistrzostwach Polski PTT i FTS Formacji Tanecznych.

WYNIKI MP Formacji Tanecznych