TANIEC NA WÓZKACH

XXI Mistrzostwa Polski w Tańcu na Wózkach

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski

Dodano: 2019-10-02 | 21:11:50


Na początku października zostaną rozegrane XXI Mistrzostwa Polski w tańcu na wózkach ? Lomianki 2019 Para Dance Sport Polish Open.


Podczas dwóch dni turniejowych swoje umiejętności taneczne zaprezentują tancerze z krajów: Austrii, Belgii, Białorusi, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Finlandii, Francji, Izraela, Włoch, Meksyku, Słowenii, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Polski.

Zawody organizowane są pod auspicjami Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. W dniach 5-6 października 2019 zostaną rozegrane konkurencje w kategoriach: freestyle (combi, duo, single), single, combi i duo standard oraz latin.

Skład kadry Polski prezentuje się następująco: Julia Sadkowska, Agata Wojciechowska, Monika Chojnacka, Joanna Reda, Nadine Kinczel, Katarzyna Błoch, Paweł Karpiński, Piotr Iwanicki, Marek Zaborowski.

Nieprzerwanie taniec budzi duże emocje, przyciąga ruchem, muzyką, różnorodnością choreografii i strojów tancerzy. Nowa konkurencja wprowadzoną do programu turniejów IPC w tym roku jest kategoria junior, gdzie na dużych imprezach swoje umiejętności może zaprezentować młodzież. Dzięki poszerzaniu programu zawodów o kolejne konkurencje możemy obserwować stały rozwój tańca na wózkach, podziwiać coraz to nowe układy i choreografie oraz jako publiczność czerpać radość z oglądania niezwykłego widowiska artystyczno-sportowego.

Już dzisiaj zapraszam na zawody w dniach 5 i 6 października 2019 do Integracyjnego Centrum Dydaktyczno - Sportowego w Łomiankach, przy ul. Staszica 2.
W sobotę początek zawodów o godzinie 14:00, w niedzielę o godz. 15:00.


Foto: Jacek Reda

Wspominając niedawno odbyte zagraniczne turnieje, należy odnotować bardzo dobre miejsca naszych zawodników.

W Finlandii - Tampere 2019 Para Dance Sport International Competition:
  • dwa złota wytańczyła para: Paweł Karpiński i Joanna Reda w kategorii duo standard I latin,
  • dwa złote medale zdobyła Julia Sadkowska w kategorii single women I oraz freestyle women I,
  • po srebro i brąz sięgnęła Joanna Reda w kategorii single women II oraz freestyle women II,
  • srebro zdobył duet - Piotr Iwanicki i Nadine Kinczel.

W Chinese Taipei - Beigang 2019 Para Dance Sport Open ? brązowy medal w kategorii combi latin II zdobyli: Piotr Iwanicki i Nadine Kinczel.

Natomiast już od 29 listopada do 1 grudnia odbędzie się największe wydarzenie w tańcu na wózkach ? Mistrzostwa Świata - Bonn 2019 WPDS Championships. Będzie to pierwsza ważna impreza sportowa w dyscyplinie Para Dance Sport organizowana w Bonn, siedzibie Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC). Bonn wita tancerzy słowami: ?Taniec i sport mają moc sprawiania radości naszemu życiu, a radość to motto Bonn?.

W tych dniach na parkiecie tanecznym swoje umiejętności zaprezentuje czołówka tancerzy z całego świata, ponad 210. sportowców z 20. krajów.


(-) Paralympic

Dziś jest
14 czerwca 2024