TANIEC NA WÓZKACH

Paweł Karpiński i Nadine Kinczel

Komplet medali dla Polaków

Dodano: 2018-11-27 | 07:31:31


Nasi tancerze wytańczyli komplet medali: 1 złoty, dwa srebrne i dwa brązowe podczas  Mistrzostw Europy w tańcu na wózkach (Lomianki 2018 World Para Dance Sport European Championships).


Paweł Karpiński i Nadine Kinczel
foto: Jacek Reda


Złoty medal zdobyli: Paweł Karpiński i Nadine Kinczel w kategorii combi latin II.

Dwa srebrne medale: Paweł Karpiński i Joanna Reda w kategoriach duo latin II i duo standard II.

Brąz: Julia Sadkowska w kategorii single women I oraz Paweł Karpiński w kategorii single men II.

Konkurencją dla naszych zawodników byli tancerze z 14. krajów Europy, ale największymi rywalami, z którymi walczyli nasi była Ukraina.

Julia Sadkowska zadebiutowała wspaniale na turnieju rangi mistrzowskiej zajmując 4. miejsce w kategorii freestyle women I. Również występ Moniki Chojnackiej w nowej dla niej kategorii freestyle women II, która jest obecnie jedną z mocniej obsadzonych przez zawodniczki kategorii, okazał się owocny, bowiem zajęła 6. finałowe miejsce. Natomiast w kategorii single women II zajęła 10. miejsce. Joanna Reda może mówić o progresie bowiem w kategorii single women II zajęła 4. miejsce. Katarzyna Błoch zajęła 5. miejsce w kategorii Single women II oraz 5. w kategorii Freestyle women II.

Gratulacje dla wszystkich naszych tancerzy. Pokazali wysoki poziom, udowadniając tym samym, że nadal jesteśmy w tanecznej czołówce Europy.

Mistrzostwa Europy odbywały się podczas obchodów 100-lecia Święta Niepodległości, tym bardziej zdobyte miejsca i medale miały dla tancerzy i polskiej publiczności duże znaczenie. Uhonorowaniem tych świątecznych dni była możliwość wysłuchania polskiego hymnu podczas ceremonii medalowej Pawła i Nadine.


foto: Jacek Reda

Naszym zawodników do turnieju przygotował trener kadry Polski ? Włodzimierz Ciok, natomiast choreografię do freestyle układała  Anna Beker. Organizacja Mistrzostw stała na bardzo wysokim poziomie, tak aby tancerze ze wszystkich krajów czuli się dobrze podczas całego turnieju. Z trzech dni mistrzostw bezpośrednią relację prowadziła polska telewizja.

Trzy dni zawodów obfitowały również w dodatkowe atrakcje artystyczne, na parkiecie pokazały się polskie cheeliderki, grupa Super Dorośli Caro Dance, Costa Latina oraz tancerze reprezentujący różne style taneczne. Wisienką na torcie był występ przedszkolaków z okolicznych przedszkoli, które witały zawodników kolorowymi flagami krajów uczestniczących w mistrzostwach. Z tańcem turniejowym pożegnał się kolega z Izraela ? Adam Greenfeld, który wystąpił w kategorii freestyle combi.

Mistrzostwa Europy przeszły do historii jako wspaniałe widowisko, pełne barw, emocji oraz dobrych wyników dla polskiej drużyny.


(-) Paralympic

Dziś jest
21 maja 2024